کارگاه آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل گیلان
فرصت و تهدید در استفاده از فناوری های هوشمند شناخته‌شود
کد مطلب: 14864
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
 
در کارگاه آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استان گیلان بر شناخت فرصت و تهدید در استفاده از فناوری‌های هوشمند تاکید شد.
فرصت و تهدید در استفاده از فناوری های هوشمند  شناخته‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
در کارگاه آموزشی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استان گیلان بر شناخت فرصت و تهدید در استفاده از فناوری‌های هوشمند تاکید شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کارگاه آموزشی فرماندهی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با حضور علی اوسط اکبری مقدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، رضا اسلامی مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان، امیر محمدپور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، مازیار سید نژاد مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان، معاونیان فرمانداری‌های استان، بخشداران استان گیلان و اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان گیلان برگزار شد.

در ابتدا معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه همواره تهدیدات در زندگی انسان‌ها وجود داشته‌است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک چهارم جهان دستخوش تهدیدات شده است.

اکبری‌مقدم با اشاره به آسیب‌پذیری کشورهای در حال توسعه افزود: اغلب کشورهایی که آسیب‌پذیری در آن احساس می‌شود، کشورهای در حال توسعه هستند که در حوزه‌های اقتصادی و انسانی دچار آسیب و چالش‌های مختلف هستند.

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری گیلان با اشاره به نقش پدافند غیرعامل بیان کرد: پدافند غیرعامل می‌تواند نقش موثری را در عملکرد مدیران استان داشته‌باشد، بنابراین همواره باید این موضوع در اولویت مدیران ما قرار بگیرد.

اکبری‌مقدم با اشاره به نقش رسانه‌ها در حوزه مدیریت بحران خاطرنشان کرد:  رسانه‌ها همواره می‌توانند با انعکاس اخبار در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل نقش موثری ایفا کنند.

در ادامه امیر محمدپور ،مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، با اشاره به منشاء تهدیدات گفت: تهدید در واقع منشاء بیرونی دارد و در اختیار نبوده و تنها می‌توانیم با آن مقابله کنیم.

محمدپور با اشاره به تهدیدات انسان‌ساخت اظهار کرد: در این نوع از تهدید که به موضوع پدافند غیرعامل برمی‌گردد، اولین نکته این است که منشاء تهدید طبیعت نیست، بلکه «انسان» است، لذا از ابزار دانش و علم برای به وجود آوردن تهدید استفاده کرد.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان با اشاره به استفاده هوشمند از فناوری‌ها اظهار داشت: استفاده هوشمندانه از فناوری‌ها یعنی اینکه تهدید و هم فرصت را در کنار هم مورد سنجش و بهره‌برداری قرار دهیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان نگاه پدافند غیرعامل را تخصصی دانست و گفت: افزایش دانش و آشنایی با فناوری‌های روز اصلی مهم در جهت کنترل تهدیدات دشمنان در عصر کنونی به شمار می‌رود.

محمدپور با اشاره به دو رسالت مهم پدافند غیرعامل اظهار داشت: حفاظت از زیرساخت‌ها و حفاظت از جان و مال مردم دو رسالت مهم پدافند غیرعامل است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با تاکید بر لزوم نگاه تخصصی به تهدیدات دشمنان خاطرنشان کرد: تهدید تخصصی در هر حوزه نیازمند نگاه تخصصی و هوشیاری است.
مرجع : پایداری ملی