ادعای نیکلاس مادورو درباره نفوذ به زیرساخت های ونزوئلا
حمله سایبری آمریکا، کلمبیا و شیلی به سیستم توزیع انرژی
کد مطلب: 15214
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۱
 
نیکلاس مادورو گفت: سیستم تولید و توزیع انرژی کشور نه فقط از سوی آمریکا، بلکه از سوی کشورهای آمریکای لاتین نیز هدف قرار گرفته‌است.
حمله سایبری  آمریکا، کلمبیا و شیلی به سیستم توزیع انرژی
 
 
Share/Save/Bookmark
نیکلاس مادورو گفت: سیستم تولید و توزیع انرژی کشور نه فقط از سوی آمریکا، بلکه از سوی کشورهای آمریکای لاتین نیز هدف قرار گرفته‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، گفت: قبلاً هم گفته‌ام که مطمئن‌ایم حملات مختلف علیه سیستم تولید و توزیع انرژی کشور از جانب هوستون و شیکاگو در آمریکا صورت گرفته‌است. همچنین ما از طریق منابع مطلع، آگاه شده‌ایم که حملاتی از سوی شیلی و کلمبیا نیز صورت گرفته‌است.

دولت ونزوئلا با اختلالاتی گسترده در سیستم تولید و توزیع برق خود از اوایل مارس سال جاری میلادی روبرو شده‌است. قطعی گسترده برق در هفتم مارس، کاراکاس و بسیاری از ایالات اصلی در ونزوئلا را برای چندین روز بدون برق گذاشت.

بیش از پنج میلیون نفر از مردم ونزوئلا روز شنبه در حمایت از مادورو دست به راهپیمایی زدند. مادورو در جمع این حامیان گفت: امروز، بیش از پنج میلیون نفر از مردم ونزوئلا در سراسر کشور و در حمایت از آزادی دست به راهپیمایی زدند و این تجمع موفقیت‌آمیز بود.

مادورو همچنین از دولت‌های کشورهای مکزیک، اروگوئه، بولیوی و کشورهای حوزه کارائیب و بازار مشترک خواست تا به ایجاد راهی برای برگزاری گفت‌وگو بین دولت و اپوزیسیون ونزوئلا کمک کنند. وی گفت: ونزوئلا خواستار کمک و حمایت این کشورها برای دست‌یابی به تفاهم مشترک در میان مردم ونزوئلا است. من تمایل و آمادگی خود را برای یافتن راه‌حلی از طریق گفت‌وگو و برای آینده کشور اعلام می‌کنم. مکزیک، اروگوئه، بولیوی و ۱۴ کشور عضو حوزه کارائیب و بازار مشترک باید مکانیسمی را برای حل بحران در ونزوئلا ارائه کنند. این گفتگو می‌تواند با کمک آنها آغاز شود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا