دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , 4 Dec 2023
جالب است ۰
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران خبر داد

تشکیل تیم واکنش برای مقابله رخدادهای امنیتی فضای سایبر در استان تهران

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران از تشکیل تیم واکنش برای مقابله رخدادهای امنیتی فضای سایبر در این استان خبر داد.
منبع : خبرگزاری ايرنا
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران از تشکیل تیم واکنش برای مقابله رخدادهای امنیتی فضای سایبر در این استان خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مرتضی رضایی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با اشاره به ضرورت مقابله با رخدادهای امنیتی حوزه فضای سایبری از تشکیل تیم واکنش سریع برای مقابله و پیشگیری خبر داد و گفت: تشکیل این تیم با محوریت مرکز ماهر و با حضور مدیران فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی استان تهران این مهم محقق می شود.

وی در اولین جلسه کارگروه و فناوری اطلاعات پدافند غیرعامل استان تهران، اظهار کرد: با توجه به افزایش استفاده از فناوری اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی باید متناسب با این گسترش الزامات امنیتی و پدافندی نیز توسعه یابد.

رضایی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری مرکز ماهر و معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران برای مقابله با رخدادهای امنیتی در فضای سایبری آموزش هایی ارائه می‌دهد تا تیم واکنش سریع با حضور مدیران فنی دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود.

رضایی همچنین با توجه به ابلاغ انتظارات و برنامه‌های حوزه پدافند غیرعامل از طرف استانداری تصریح کرد: برای انجام تکالیف مقرر در این ابلاغیه برنامه مدونی تهیه و در چارچوب زمانی مشخص شده انجام می‌شود.

مدیرکل ارتباطات استان تهران با اشاره به نقش کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات پدافند غیرعامل (سایبری) در بررسی و پیشگیری آسیب‌پذیری‌های حوزه فاوا در استان ضمن اعلام آماده‌شدن طرح الزامات و سیاست های امنیتی در دستگاه های اجرایی برای ابلاغ، از ایجاد برنامه مدون بازدید و بررسی از وضعیت فناوری اطلاعات از لحاظ ساختار، تجهیزات و تحلیل نقاط آسیب‌پذیر دستگاه‌های اجرایی سطح استان برای مقابله با تهدیدات در حوزه فاوا خبر داد.
کد مطلب : 15453
https://aftana.ir/vdchxknz.23nmmdftt2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی