آمریکا از سال 2012 مشغول جاسوسی از روسیه بود
بدافزار آمریکایی در نیروگاه برق روسیه
کد مطلب: 15467
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۷
 
آمریکا با کاشت بدافزار در درون یک نیروگاه برق روسیه برای آسیب زدن به آن تلاش کرده‌است.
بدافزار آمریکایی در نیروگاه برق روسیه
 
 
Share/Save/Bookmark
آمریکا با کاشت بدافزار در درون یک نیروگاه برق روسیه برای آسیب زدن به آن تلاش کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)،علی‌رغم ادعاهای آمریکا در مورد جاسوسی‌های سایبری روسیه، خود این کشور با کاشت بدافزار در درون یک نیروگاه برق روسیه برای آسیب زدن به آن تلاش کرده‌است. بدافزار یادشده نه فقط برای کنترل و نظارت بر فعالیت‌های این نیروگاه به‌کار گرفته شده‌است، بلکه می‌تواند به دیگر بخش‌های شبکه توزیع برق روسیه نیز نفوذ کند و در صورت لزوم خساراتی به آن وارد کند.

آمریکا از سال ۲۰۱۲ این بدافزار را علیه روسیه به‌کار گرفته است و مشخص نیست از این طریق تا به حال چه خسارات مادی و معنوی به روسیه وارد شده‌است.

بر اساس قوانین داخلی آمریکا، نظامیان این کشور مجاز به طراحی حملات سایبری علیه کشورهای متخاصم به‌طور مخفیانه بوده و حتی می‌توانند حملات خود را به‌طور پیش‌دستانه و بدون موافقت رئیس‌جمهور این کشور انجام دهند. پیش از این ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرده‌بود که روس‌ها حملات سایبری را متوقف کرده‌اند، اما ظاهرا نظامیان این کشور چنین اعتقادی ندارند.

اگرچه این خبر نخستین‌بار از طریق روزنامه نیویورک‌تایمز به رسانه‌ها درج کرده و مقامات آمریکایی به‌طور رسمی در این زمینه موضع نگرفته‌اند، اما جان بولتون، مشاور امنیت ملی ترامپ، این هفته تصریح کرده‌بود که آمریکا در حال توسعه اهداف بالقوه آنلاین خود است تا به روسیه و دیگر کشورهای دشمن در مورد امکان انتقام‌گیری از آنها هشدار دهد.
مرجع : خبرگزاری فارس