دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , 4 Dec 2023
جالب است ۰
تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که شیائومی بدون کسب اجازه از کاربران گوشی‌های این برند چینی تمامی اطلاعات مرورگر وب آنها را جمع‌آوری کرده‌است.
منبع : خبرگزاری ايسنا
تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که شیائومی بدون کسب اجازه از کاربران گوشی‌های این برند چینی تمامی اطلاعات مرورگر وب آنها را جمع‌آوری کرده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گفته‌می‌شود شرکت چینی شیائومی با دور زدن بسیاری از مسائل امنیتی و حفاظت از حریم خصوصی کاربران، بخش زیادی از اطلاعات مرورگر وب آنها در کنار داده‌هایی از سیستم‌عامل و تنظیمات گوشی کاربران را به‌طور مخفیانه رصد و جمع‌آوری می‌کرده‌است.

طبق دیگر گزارش‌هایی که توسط مجله فوربس منتشر شده‌است، گوشی‌های برند شیائومی بدون کسب اجازه از کاربران و به‌طور مخفیانه توسط این شرکت رصد شده و اطلاعات مربوط به کاربران به سرورهایی فرستاده شده‌اند که توسط شرکت چینی علی بابا میزبانی می‌شوند و شیائومی آنها را اجاره کرده‌است.

در این گزارش همچنین گفته می‌شود سرقت اطلاعات کاربران حتی در حالت خصوصی مرورگر و جست‌وجوی کاربران گوشی‌های شیائومی نیز ادامه دارد و این بدان معناست که تمامی وب‌سایت‌ها و کلمات جست‌وجو شده در موتورهای جست‌وجوی خصوصی توسط کاربر نیز جمع‌آوری شده و پس از فشرده‌سازی در قالب پکیج‌هایی به سرورهای این شرکت در کشور سنگاپور، چین و روسیه فرستاده می‌شود.

این در حالی است که شرکت شیائومی مشکلات امنیتی و حریم خصوصی مطرح شده در فضای مجازی را به کلی تکذیب کرده و سخنگوی آن در این خصوص خاطرنشان کرده‌است که تمامی این اطلاعات در زمان ارسال رمزگذاری می‌شوند تا به طور کامل از حریم خصوصی کاربران حفاظت شود.

هرچند که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری بر این باورند که با توجه به انتخاب سیستم رمزگذاری base۶۴ تنها چند ثانیه زمان لازم است تا این رمزگذاری ها شکسته شود و اطلاعات مجدداً به دیتای قابل خوانش تبدیل شود.
کد مطلب : 16602
https://aftana.ir/vdcewp8z.jh8p7i9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی