نوتیفیکیشن‌های صوتی گوگل به کمک ناشنوایان و حواس‌پرت‌ها می‌آید
کد مطلب: 17108
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹
 
گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرد که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش‌سوزی به کاربر هشدار می‌دهد.
نوتیفیکیشن‌های صوتی گوگل به کمک ناشنوایان و حواس‌پرت‌ها می‌آید
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل با استفاده از یادگیری ماشینی قابلیت جدیدی در سیستم اندروید برای کاربران ناشنوا ارائه کرد که در صورت گریه نوزاد یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش‌سوزی به کاربر خبر می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل برای کاربران ناشنوا ویژگی جدیدی در اندروید اضافه کرده که درصورت بازماندن شیر آب، پارس کردن سگ یا به صدا درآمدن زنگ هشدار آتش‌سوزی، آنها را مطلع کند.

کاربران به‌وسیله نوتیفیکیشن‌هایی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، ویبره موبایل یا روشن شدن فلش دوربین چنین پیام هشداری را دریافت می‌کنند.

هرچند گوگل اعلام کرد این «نوتیفیکیشن‌های صوتی (Sound Notifications)» برای کاربران ناشنوا طراحی شده‌اند، اما برای افرادی که هدفون استفاده می‌کنند یا حواس‌شان پرت است نیز کاربردی هستند.

«نوتیفیکیشن‌های صوتی» با استفاده از ماشین یادگیری توسعه یافته‌اند و از میکروفون موبایل برای شناسایی سروصداهای مختلف ازجمله گریه نوزاد، صدای فریاد، جریان آب، زنگ هشدار آتش‌سوزی، آژیرهای مختلف، ضربه به در و صدای زنگ تلفن استفاده می‌کنند.

کاربر می‌تواند اصواتی را انتخاب و برای آنها پیام هشدار دریافت کند. البته شیوه دریافت پیام هشدار نیز توسط کاربر قابل تنظیم است. همچنین گوگل تاکید دارد این قابلیت سروصدای پس‌زمینه را ارسال نمی کند و تمام اصوات در دستگاه پردازش می‌شوند.

قابلیت مذکور علاوه‌بر موبایل‌های اندروید روی ساعت‌های هوشمند مجهز به Wear OS نیز فعال می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر