در مراسم افتتاحیه الکامپ 90 عنوان شد:
توسعه امنیت به‌عنوان یک نیاز واقعی مد نظر ماست
کد مطلب: 172
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۱
 
رضا تقی‌پور: بخش‌هایی از این شبکه در ارتباط با عملیات زیرساختی است که توسط دولت انجام شده و بعضا بخشنامه‌هایی نیز در راستای اجرای آن به اپراتورها ابلاغ شده است
توسعه امنیت به‌عنوان یک نیاز واقعی مد نظر ماست
 
 
Share/Save/Bookmark
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متاسفانه بر سر عنوان شبکه ملی اطلاعات اختلاف‌نظر‌هایی وجود دارد از قبیل اینترنت ملی و شبکه ملی اینترنت که این عناوین غلط هستند و براساس برداشت‌های گوناگون از این شبکه شکل گرفته‌اند. 

به گزارش افتانا به نقل از سینا، رضا تقی‌پور  در مراسم آغاز به کار هفدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی الکامپ افزود: شبکه ملی اطلاعات یک شبکه یکپارچه ملی است که اهداف بلندی را درنظر دارد و برمبنای آن توسعه پهنای باند و امنیت شبکه داخلی مبتنی بر آی.پی شکل خواهد گرفت. 

وی اظهار داشت: بسیاری از کشور‌ها از ایجاد این شبکه و دلیل ارتقای امنیت در فضای تولید و تبادل اطلاعات در کشور ایران متعجب هستند در حالیکه توسعه امنیت به‌عنوان یک نیاز واقعی مد نظر ماست، چراکه اگر جاده‌ای داشته باشیم ولی امنیت آن برقرار نباشد، به هیچ عنوان نمی‌توانیم حرکت کاربران را تضمین کنیم و علاوه بر آن نیازی را نیز برطرف نکرده‌ایم، در حالی که با ایجاد این شبکه تمامی نیازها برای ۱۰ تا ۱۵ سال آینده برطرف خواهد شد. 

او درباره وضعیت عملیات راه‌اندازی این شبکه گفت: بخش‌هایی از این شبکه در ارتباط با عملیات زیرساختی است که توسط دولت انجام شده و بعضا بخشنامه‌هایی نیز در راستای اجرای آن به اپراتورها ابلاغ شده است. 

وی افزود: در سال‌های گذشته به عمد یا اشتباه دچار دور باطل توسعه‌ی پهنای باند و تامین محتوا بودیم، به گونه‌ای که هر یک از این بخش‌ها اجرایی نشدن بخش‌های دیگر را بهانه‌ای برای خود قرار داده بود. هرچند که اکنون محتوا به صورت قابل ارائه و در دسترس نیست اما درصدد برطرف کردن این موضوع اقدام کردیم تا بتوانیم مشکلات بین این دو بخش را حل کنیم. 

تقی‌پور اظهار داشت: نمایشگاه الکامپ با توسعه و اقبال شرکت‌های خارجی برگزار شده و نشان‌دهنده پویایی و دارا بودن دستاورد این حوزه است و واقعیتی را بیان می‌کند که نمی‌توان آن را انکار کرد. 

وی در توصیه‌ای به شرکت‌های فعال در حوزه فاوای کشور گفت: شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید نیم‌نگاهی به کسب و کار داشته باشند و متوجه شوند که در اقدامات خود باید از مدل‌های مبتنی بر کسب و کار و اقتصاد دانش‌بنیان بهره ببرند.