معرفی روش‌هایی برای «راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت SOC با بودجه محدود»
کد مطلب: 17885
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۷
 
کتاب «راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت SOC با بودجه محدود» شما را با چگونگی ایجاد یک مرکز عملیات امنیت با کمترین منابع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آشنا می‌کند.
معرفی روش‌هایی برای «راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت SOC با بودجه محدود»
 
 
Share/Save/Bookmark
کتاب «راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت SOC با بودجه محدود» شما را با چگونگی ایجاد یک مرکز عملیات امنیت با کمترین منابع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آشنا می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کتاب «راه‌اندازی مرکز عملیات امنیت SOC با بودجه محدود» می‌کوشد با بیانی ساده و شرحی مختصر به خواننده کمک کند که پاسخی برای سوالات مهم مراحل فعالیت مرکز عملیات امنیت بیابد. ضمن اینکه سعی دارد مفاهیمی را به مخاطب منتقل کند تا دریابد چگونه در کمترین زمان و با کمترین هزینه یک مرکز عملیات امنیت را به ثمر برساند.

این کتاب در ۶ بخش مجزا به بیان این مطلب می‌پردازد که شما به عنوان یک تحلیلگر باید بدانید توانایی مشاهده، حیاتی‌ترین ویژگی برای موفقیت در کشف تهدیداتی است که یک شرکت یا سازمان با آن روبرو می‌شود.

برای بسیاری از سازمان‌ها (به‌غیر از آنهایی که به بانک‌ها وابسته‌اند) ایجاد یک مرکز، امری غیرممکن به نظر می‌رسد. با توجه به محدودیت منابع (زمان، کارشناس و بودجه)، ایجاد یک مرکز عملیاتی که با فناوری‌های نظارت امنیتی چندگانه و به‌روزرسانی بدون‌درنگ تهدیدات حمایت می‌شود به نظر امکان‌پذیر نیست. همچنین یک تیم با اعضای ماهر و تمام‌وقت برای ایجاد و مدیریت ابزارهای متفاوت نیاز به ساختاری پویا دارد. به این دلیل است که یافتن روش‌هایی برای ساده‌سازی و یکپارچگی نظارت امنیتی با هدف بهینه‌سازی فرایندهای مرکز و گروه ضروری است. در هر بخش از این کتاب جزییات و مشخصات ضروری ایجاد، بررسی شده‌است.

در مقدمه این کتاب آمده‌است: «مرکز عملیات امنیت، یکی از مهم‌ترین و در عین حال شاید مظلوم‌ترین قسمت‌های چرخه تامین امنیت است... هر کسی تعبیر و تفسیری از SOC دارد و طبیعی است که حاصل این تعریف‌های ناهمگون، ایجاد آشفتگی و ناهماهنگ در تامین این بخش حیاتی از زنجیره تامین امنیت می‌شود... خوش‌بختانه کتاب حاضر با بیانی ساده و موجز و با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای که اغلب سازمان‌ها مبتلا به آن هستند، موضوع پیاده‌سازی مرکز عملیات امنیت را بیان کرده‌است... مطالعه این کتاب می‌تواند برای همه مدیران و کارشناسان افتای کشور مفید باشد.»

این کتاب توسط آلین والت نگارش یافته‌است و با ترجمه مهندس شهرام آبابایی و مقدمه دکتر علیرضا صالحی در نشر سایبان وابسته به هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان منتشر شده‌است.

فهرست و مقدمه این کتاب در فایل پیوستی بالای همین صفحه قابل دریافت است و علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی فروشگاه www.sayebanpub.ir بروند.