در سال 2021 اتفاق افتاد
دفع بیش از ۵۰۰ هزار حمله سایبری به VTB Bank روسیه
کد مطلب: 18111
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۵
 
مقامات VTB Bank روسیه از دفع بیش از ۵۰۰ هزار حمله سایبری به مشتریان‌شان خبر دادند.
دفع بیش از ۵۰۰ هزار حمله سایبری به VTB Bank روسیه
 
 
Share/Save/Bookmark
مقامات VTB Bank روسیه از دفع بیش از ۵۰۰ هزار حمله سایبری به مشتریان‌شان خبر دادند.

مقامات وی‌تی‌بی بانک (VTB Bank)، یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه، اعلام کردند در نیمه اول سال ۲۰۲۱، با دفع بیش از ۵۰۰ هزار حمله سایبری به مشتریان خود از سرقت ۷.۵ میلیارد روبل جلوگیری کرده‌اند.

در گزارش این بانک آمده است از ژانویه تا ژوئن، بانک تقریباً ۵۰۰ هزار حمله مجرمان سایبری را دفع کرده و از ۴۵ هزار مشتری خود در برابر کلاه‌برداری‌های سایبری محافظت کرده است.

آناتولی پچاتنیکوف، معاون رئیس هیئت‌مدیره وی‌تی‌بی بانک در این خصوص اظهار داشت: امنیت وجوه مشتریان برای وی‌تی‌بی یک اولویت است. به همین دلیل است که ما دائماً در حال ارتقاء فناوری‌های ضد کلاه‌برداری خود هستیم. با تهدید دسترسی اشخاص ثالث به «وی‌تی‌بی آنلاین» ما امکان مسدودسازی آن را به میزان قابل‌توجهی سرعت بخشیدیم که در حال حاضر بیش از ۱۰ ثانیه نیست. در آینده نزدیک کاربر می‌تواند اینترنت بانک و همراه بانک را به‌طور مستقل مسدود کند.

به گفته وی، بیش از ۹۰ درصد از حملات با استفاده از مهندسی اجتماعی رخ‌داده‌اند. مهاجمان با بهره‌گیری از ترفندها و دست‌کاری‌های روانی سعی داشته‌اند از طریق موبایل، پیامک یا پیام‌رسان‌ها به اطلاعات حساب‌های کاربری کاربران دسترسی پیدا کنند. آن‌ها در پوشش کارکنان بانکی مشتریان را وادار به درخواست وام و انتقال وجوه دریافتی از طریق دستگاه‌های خودپرداز به‌ حساب‌های به‌ظاهر امن و محافظت‌شده کرده‌اند.
مرجع : سایبربان