نخستین دوره در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز
جایزه دکتر برنج‌کوب به استارتاپ‌ها اهدا می‌شود
کد مطلب: 18216
تاریخ انتشار : شنبه ۶ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۷
 
بهروز ترک لادانی، دبیر هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز از افزوده شدن بخشی با عنوان «جایزه دکتر برنج‌کوب» خبر داد که در این دوره جوایزی به تیم‌های استارتاپی فعال در حوزه امنیت فضای اطلاعات اهدا می‌شود.
جایزه دکتر برنج‌کوب به استارتاپ‌ها اهدا می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
بهروز ترک لادانی، دبیر هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز از افزوده شدن بخشی با عنوان «جایزه دکتر برنج‌کوب» خبر داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بهروز ترک‌لادانی درباره هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز ایران، اظهار کرد: این کنفرانس مهم‌ترین رویداد سالیانه کشور در زمینه رمزنگاری و امنیت است. انجمن رمزنگاری ایران با بیش از ۲۰ سال سابقه، هر سال این کنفرانس را برگزار کرده و از ظرفیت علمی دانشگاه‌های مختلف برای برگزاری آن بهره می‌برد که این موضوع به استفاده از توان علمی دانشگاه‌های مختلف کمک کرده و برای دانشگاه میزبان فرصت‌سازی می‌کند.

ترک‌لادانی افزود: در کنفرانس هجدهم برای نخستین‌بار مراسم اهدای جایزه دکتر برنج‌کوب  برگزار می‌شود. به منظور زنده نگه داشتن نام و تجليل از مقام استاد مرحوم دکتر مهدی برنجکوب و همچنين ادامه راه پر خير و برکت ايشان در توسعه هرچه بيشتر صنعت امنیت کشور، برگزاری رويداد ساليانه اعطای «جايزه فناوری مرحوم دکتر مهدی برنجکوب در صنعت افتا» برنامه‌ريزی شده است. در اين رويداد، دستاوردهای نوآورانه دانشگاهيان و فناوران صنعت افتای کشور در قالب تيم‌ها و شرکت‌های نوپای فناور (استارتاپ) مورد ارزيابي قرار گرفته و به تيم يا شرکت برگزيده جايزه اعطا خواهد شد.

وی گفت: خانواده مرحوم دکتر برنج‌کوب، انجمن رمز ایران، دانشگاه صنعتی اصفهان، شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و شرکت مهندسی پیام‌پرداز ازجمله اعضای هیئت‌مدیره رویداد این جایزه هستند. در یکی از نشست‌های کنفرانس، سه تیم برگزیده استارتاپی فعال در حوزه امنیت فضای اطلاعات با یکدیگر رقابت کرده و درنهایت از تیم برگزیده با اهدای این جایزه تقدیر می‌شود.

مرحوم دکتر برنجکوب از چهره‌های علمی فعال در زمینه افتا، عضو مؤسس انجمن رمز ایران و عضو شورای اجرایی انجمن رمز ایران بود که در سال ۱۳۹۶ درگذشت.   هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ به میزبانی مجازی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.اطلاعات بیشتر در نشانی iscisc۲۰۲۱.ui.ac.ir قابل دریافت است.