ارائه 28 مقاله در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز
کد مطلب: 18217
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
 
در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ضمن ارائه 28 مقاله، پنج سخنران کلیدی و 6 سخنران مدعو به بحث و بررسی محورهای این دوره از کنفرانس می‌پردازند.
ارائه 28 مقاله در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز
 
 
Share/Save/Bookmark
در هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ضمن ارائه 28 مقاله، پنج سخنران کلیدی و 6 سخنران مدعو به بحث و بررسی محورهای این دوره از کنفرانس می‌پردازند.    

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دکتر حمید ملا، دبیر علمی هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز ایران گفت: در کنفرانس امسال ۸۳ مقاله دریافت شده و هر مقاله توسط دو تا پنج داور، بررسی شد که از این تعداد ۲۸ مقاله پذیرفته شده و در کنفرانس ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: بیشترین مقالات مربوط به محور پروتکل‌های امنیتی است. مقالات در کنفرانس به صورت ضبط شده ارائه می‌شود. هر نویسنده در یک ویدئوی ضبط شده در زمان ۱۵ دقیقه‌ای درباره مقاله توضیحاتی ارائه کرده و پس از پخش ویدئو در زمان پنج دقیقه به صورت آنلاین به سوالات داوران پاسخ می‌دهند.

دبیر علمی هجدهمین کنفرانس بین‌المللی رمز ایران افزود: در این کنفرانس سه کارگاه با استفاده از پتانسیل دانشگاهی و شرکت‌های خصوصی و دانشگاه‌های خارج از ایران برگزار می‌شود، بازار محصولات و خدمات امنیتی، موضوع یکی از کارگاه‌ها است که در آن چهار نشست برگزار می‌شود. در این نشست‌های لایه‌ای مختلف یک محصول از شبکه تا نرم‌افزار بررسی می‌شود. امنیت شبکه برق نیز در این کارگاه بررسی می‌شود. امنیت اینترنت اشیاء صنعتی نیز یکی دیگر از کارگاه‌هایی است که در آن سه نشست با حضور صنایع برتر ایران و خارج از کشور برگزار خواهد شد.

وی درباره سخنرانان این رویداد گفت: دکتر وینست ترایمن، از دانشگاه لوفن بلژیک، دکتر الیزا برتینو، از دانشگاه تردو آمریکا، دکتر والدن، از دانشگاه دینبرو آلمان سخنرانان کلیدی این کنفرانس هستند. مقالات این کنفرانس در ۱۰ نشست تخصصی ارائه می‌شود، پنج سخنران کلیدی و 6 سخنران مدعو در این نشست‌ها داریم. بررسی چالش‌های امنیتی در شبکه انتقال و فوق توزیع برق کشور یکی از موضوعاتی است که در این سخنرانی‌ها مطرح می‌شود.

جدول برنامه‌های کنفرانس در این لینک قابل دریافت است.

هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز روزهای ۱۰ و ۱۱ شهریورماه ۱۴۰۰ به میزبانی مجازی دانشگاه اصفهان برگزار می‌شود.