رئیس انجمن رمز ایران خبر داد
میزبانی نوزدهمین دوره کنفرانس به دانشگاه گیلان رسید
کد مطلب: 18255
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴
 
رئیس انجمن رمز ایران اعلام کرد که نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران، سال آینده به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار خواهدشد.
میزبانی نوزدهمین دوره کنفرانس به دانشگاه گیلان رسید
 
 
Share/Save/Bookmark
رئیس انجمن رمز ایران اعلام کرد که نوزدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران، سال آینده به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار خواهدشد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، دکتر محمود سلماسی‌زاده، رئیس انجمن رمز ایران، روز پنج‌شنبه ۱۱ شهریورماه در آیین اختتامیه هجدهمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران که به‌صورت مجازی به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد از طریق ارتباط ویدئویی با این کنفرانس، اظهار کرد: دانشگاه اصفهان امسال برای دومین‌بار میزبان این کنفرانس بود و یک‌بار در سال ۱۳۸۸، ششمین دوره کنفرانس رمز ایران در این دانشگاه برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری مجازی این کنفرانس، افزود: برگزاری کنفرانس به شیوه مجازی مزیت‌هایی داشت، هرچند توفیق ارائه حضوری را از ما گرفت. ضمن اینکه سخنرانان بین‌المللی به راحتی توانستند در این کنفرانس حضور یابند که مزیت بالایی است.

رئیس انجمن رمز ایران، برگزاری ۱۸ کنفرانس در طول ۲۲ سال عمر انجمن را توفیق دانست و گفت: در کنفرانس نوزدهم شهر رشت برای دومین‌بار میزبان این رویداد خواهد شد.

دکتر سلماسی‌زاده با بیان اینکه کنفرانس‌های سالیانه انجمن رمز ایران با کمک و همکاری دانشگاه‌ها انجام می‌شود، از ارتقای کیفیت این دوره از کنفرانس خبر داد و گفت: در این دوره نخستین جایزه مرحوم برنجکوب برای شرکت‌های فناور جوان اهدا می‌شود که امیدواریم نقطه قوتی برای فناوران جوان باشد.

وی با اشاره به عضویت مرحوم دکتر برنجکوب در انجمن رمز ایران، اظهار کرد: مرحوم برنجکوب سنجیده سخن می‌گفت و از سخنان خود ترسی نداشت و این درسی است که می‌شود از او به یاد داشت.
مرحوم برنجکوب یادگارهای بسیاری داشت و اکنون این جایزه به درخواست خانواده آن مرحوم و کمیته‌ای متشکل از نمایندگان انجمن رمز ایران، شرکت مهندسی پیام‌پرداز، دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در قالب یک جایزه به‌طور سالانه اهدا می‌شود.

دکتر سلماسی‌زاده کیفیت برگزاری کارگاه‌ها در این دوره را مطلوب ارزیابی کرد و  ابراز امیدواری کرد که الگویی برای دوره‌های بعدی  باشد.

وی همچنین با بالاتر بودن سطح کیفی کنفرانس امسال نسبت به دوره‌های پیشین از حمایت ویژه از تمام مقالات رسیده به کنفرانس چه مقالات پذیرفته‌شده و چه داوری‌شده خبر داد.