فیس‌بوک توضیح داد
اختلال دو ساعته بر اثر تغییرات پیکربندی اشتباه
کد مطلب: 18362
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۵
 
فیس‌بوک برای مختل شدن دو ساعته سرویس‌هایش در روز جمعه از کاربران عذرخواهی کرد و آن را به تغییرات پیکربندی اشتباه، نسبت داد.
اختلال دو ساعته بر اثر تغییرات پیکربندی اشتباه
 
 
Share/Save/Bookmark
فیس‌بوک برای مختل شدن دو ساعته سرویس‌هایش در روز جمعه از کاربران عذرخواهی کرد و آن را به تغییرات پیکربندی اشتباه، نسبت داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت فیس بوک برای مختل شدن دو ساعته سرویس‌هایش در روز جمعه از کاربران عذرخواهی و تغییرات پیکربندی اشتباه را عامل دومین قطعی جهانی سرویس‌هایش در یک هفته گذشته اعلام کرد. فیس‌بوک تایید کرد شبکه اجتماعی فیس‌بوک، اینستاگرام، مسنجر و Workplace دچار اختلال شدند. این شرکت اعلام کرد از همه افرادی که قادر نبودند به محصولاتش در چند ساعت گذشته دسترسی داشته باشند، صمیمانه عذرخواهی می‌کند.

در قطعی اخیر بعضی از کاربران امکان ارسال پست در اینستاگرام را نداشتند و بعضی هم قادر نبودند در فیس‌بوک مسنجر پیام ارسال کنند.

کاربران به سرعت به توییتر رفته و به شوخی درباره دومین قطعی فیس‌بوک در مدت یک هفته پرداختند. یک کاربر توییتر نوشت: «به نظر می‌رسد فیس‌بوک سه روز کار در هفته را در پیش گرفته است. تعطیلی دوشنبه و جمعه؟»

اینستاگرام از کاربران برای صبری که به خرج دادند تشکر کرد. سرویس‌های این غول شبکه اجتماعی روز دوشنبه به مدت حدود شش ساعت قطع شدند و سه میلیارد و ۵۰۰ نفر کاربران جهانی قادر به دسترسی به فیس‌بوک، واتس‌اپ، اینستاگرام و مسنجر نبودند. فیس‌بوک دلیل این قطعی شش ساعته را تغییر پیکربندی معیوب اعلام کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، گروه مونیتیورینگ اختلال وب «داون دیتکتور» قطعی روز دوشنبه را بزرگ‌ترین قطعی توصیف کرد که تاکنون رخ داده است و به افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان رقیب منجر شد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا