کلید گوگل در جیب کاربران پرریسک
کد مطلب: 18368
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰
 
گوگل به کاربران در معرض خطر حمله هکرها، کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری رایگان می‌دهد.
کلید گوگل در جیب کاربران پرریسک
 
 
Share/Save/Bookmark
گوگل به کاربران در معرض خطر حمله هکرها، کلیدهای امنیتی سخت‌افزاری رایگان می‌دهد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گروه تحلیل تهدید گوگل به بیش از ۱۴ هزار کاربر جی‌میل پیام هشداری ارسال و اعلام کرده که هدف کمپین فیشینگ هکرهای تحت حمایت دولتی معروف به گروه جاسوسی APT28 یا خرس فانتزی قرار گرفته‌اند. گفته می‌شود اعضای این گروه از افراد سازمان اطلاعاتی GRU روسیه تشکیل شده‌اند. گروه خرس فانتزی بیش از یک دهه است که فعال بوده اما برای هک کمیته ملی دموکراتیک و مداخله در انتخابات و انتشار اطلاعات نادرست در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ شناخته شده است.

شین هانتلی، مدیرگروه تحلیل تهدید گوگل در رشته پیامی در توییتر نوشت: ماه جاری تلاش‌های زیادی از سوی گروههای هکرها برای هدف قرار دادن کاربران جی میل صورت گرفت. وی افزود این هشدارها برای افرادی مانند فعالان، روزنامه نگاران و مقامات دولتی عادی هستند. اگر شما در چنین حوزه هایی مشغول به کار هستید، این هشدار نباید باعث تعجب شما شود.

گوگل در یک پست وبلاگ اعلام کرد تا پایان سال ۲۰۲۱ کلیدهای امنیتی به کاربران ارسال خواهد کرد تا آنها را تشویق کند از برنامه حفاظت پیشرفته استفاده کنند که از کاربران در برابر ریسک حملات آنلاین حفاظت می‌کند. کلیدهای امنیتی موثر واقع شدن حملات فیشینگ را دشوارتر می‌کند زیرا تنها می‌توانند برای باز کردن قفل حسابها در وب‌سایت‌های قانونی استفاده شوند.

همچنین گوگل همکاری‌های جدید و بیشتر با بنیاد ملی سیستم‌های الکترال، زنان سازمان ملل و سازمان غیرانتفاعی کمپین‌های دفاع دیجیتالی را به منظور تقویت امنیت برای کاربران در معرض خطر بالا اعلام کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا