شگردهایی برای حفظ حریم شخصی در اینستاگرام

باشگاه خبرنگاران جوان , 29 مهر 1400 ساعت 11:30

روش‌های ساده‌ای وجود دارند که می‌توانید با کمک آنها، حساب کاربری اینستاگرام‌تان را ایمن‌تر کنید.


روش‌های ساده‌ای وجود دارند که می‌توانید با کمک آنها، حساب کاربری اینستاگرام‌تان را ایمن‌تر کنید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اینستاگرام ویژگی‌هایی برای حفظ حریم خصوصی ارائه می‌دهد که کاربران را قادر به مدیریت بهتر حساب‌هایشان می‌سازد. برای مثال، شما می‌توانید لایک‌ها و کامنت‌های پست خود را پنهان کنید. مخفی کردن نظرات توهین‌آمیز یکی دیگر از ویژگی‌های حریم خصوصی است. همچنین می‌توانید انتخاب کنید چه کسانی قادر به منشن و تگ کردن شما باشند. شما این امکان را دارید که وضعیت فعالیت خود در اینستاگرام را از سایر کاربران پنهان کنید.
با ویژگی‌های حریم خصوصی بیشتر آشنا شوید:

حساب‌های محدود شده
در تنظیمات اینستاگرام یک قسمت مربوط به ویژگی «حساب‌های محدود» مشاهده می‌کنید. همان‌طور که از نامش پیداست به شما این امکان را می‌دهد که هر شخصی را بدون نیاز به مسدود کردن یا لغو دنبال کردن آن محدود کنید. این شرکت می‌گوید وقتی حساب کسی را محدود می‌کنید به آن اطلاع نمی‌دهد.

با فعال کردن این ویژگی، فرد نمی‌تواند متوجه زمانی که آنلاین هستید یا زمانی که پیام‌های او را می‌خوانید بشود. شما می‌توانید نظرات حساب‌هایی را که انتخاب کرده اید مرور کنید. وقتی یک حساب را محدود می‌کنید، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید همه نظرات حساب محدود شده را ببینند یا خیر. در بخش تنظیمات حریم خصوصی حساب‌های محدودشده را پیدا خواهید کرد.

منشن‌ها
در بخش حریم خصوصی، یک گزینه «منشن» وجود دارد که اگر نمی‌خواهید کسی در برنامه Instagram به شما در استوری‌ها، نظرات، ویدیو‌های زنده و زیرنویس‌های خود اشاره کند، می‌توانید آن را خاموش کنید . برای این کار می‌توانید ویژگی «افرادی که دنبال می‌کنید» را انتخاب کنید. به این ترتیب فقط افرادی که دوست دارید می‌توانند از شما نام ببرند.

حذف دنبال‌کنندگان
اینستاگرام می‌گوید اگر حساب شما خصوصی باشد، گزینه‌ای برای حذف مخاطبان از لیست دنبال‌کنندگان خود در این شبکه اجتماعی مشاهده خواهید کرد. اگر نمی‌خواهید هیچ دنبال‌کننده‌ای را مسدود کنید، می‌توانید آن را به سادگی حذف کنید.

کافی است برنامه را باز کرده و در پایین تصویر پروفایل خود ضربه بزنید تا از نمایه خود بازدید کنید. پس از آن، باید روی Followers ضربه بزنید که در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر می‌خواهید دنبال‌کنندگان را حذف کنید، می‌توانید به سادگی بر روی دکمه «حذف» ضربه بزنید. بعد از حذف این فالوور‌ها، اینستاگرام به آن‌ها اطلاع نمی‌دهد.

وضعیت فعالیت
در اینستاگرام، افرادی که مستقیماً آن‌ها را دنبال می‌کنید یا با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنید، می‌توانند زمان فعال بودن یا آخرین حضور آنلاین شما در برنامه را مشاهده کنند. با خاموش کردن وضعیت فعالیت خود می‌توانید آن را تغییر دهید. شما می‌توانید به سادگی به تنظیمات بروید، روی Privacy ضربه بزنید و سپس دوباره روی Account Status ضربه بزنید تا آن را غیرفعال کنید.

لایک‌ها را پنهان کنید، نظرات را خاموش کنید

اینستاگرام به شما امکان می‌دهد نظرات را خاموش کرده و پس از ارسال هر چیزی در این برنامه رسانه‌های اجتماعی، لایک‌ها را پنهان کنید. کافی است روی دکمه سه نقطه که در گوشه سمت راست بالای پست قرار دارد ضربه بزنید. سپس منویی دریافت می‌کنید که در آن گزینه‌های پنهان کردن لایک‌ها و نظرات را مشاهده خواهید کرد.


کد مطلب: 18387

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/18387/شگردهایی-حفظ-حریم-شخصی-اینستاگرام

افتانا
  https://www.aftana.ir