حاشیه هایی از مراسم افتتاحیه الکامپ
دریغ از یک لپ تاپ
کد مطلب: 185
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۳۱
 
حجت‌الاسلام شهریاری زمان آغاز سخنرانی خود و هنگامی که خواست فایل پاورپوینت سخنرانی خود را ارایه دهد، از فقدان کامپیوتر در مراسم افتتاحیه برای نمایش اسلایدهای سخنرانی ابراز تعجب کرد
دریغ از یک لپ تاپ
 
 
Share/Save/Bookmark
هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ ۹۰) در دومین روز برگزاری خود با حاشیه‌هایی همراه بود. 

به گزارش افتانا به نقل از سینا، این نمایشگاه در دومین روز حضور خود شاهد برگزاری مراسم رسمی افتتاحیه با حضور رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد صادق مفتح قائم مقام و معاون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت الکترونیکی، حجت‌الاسلام حمید شهریاری دبیر شورای عالی اطلاع‌رسانی و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه و لطف‌ا… سیاهکلی معاون رسانه مجازی صدا و سیما بود. 

اولین سخنران این مراسم حجت‌الاسلام شهریاری بود که زمان آغاز سخنرانی خود و هنگامی که خواست فایل پاورپوینت سخنرانی خود را ارایه دهد، از فقدان کامپیوتر در مراسم افتتاحیه برای نمایش اسلایدهای سخنرانی ابراز تعجب کرد. 

وی گفت: تعجب می‌کنم که نمایشگاه الکامپ یک کامپیوتر ندارد. فکرش را نمی‌کرم چنین شرایطی در این نمایشگاه حاکم باشد. 

شهریاری افزود: معمولا لپ‌تاپم همراهم هست اما باتوجه به اینکه اینجا افتتاحیه نمایشگاه الکامپ است، فکر نمی‌کردم کامپیوتری موجود نباشد و به همین دلیل فایل ارایه را در یک فلش همراهم آوردم. 

درحالی که رضا تقی‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیرهنگام در مراسم افتتاحیه حضور پیدا کرد اما غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم حضور نداشت و محمد صادق مفتح معاون این وزارتخانه به جای وی در نمایشگاه حضور یافت. 

گرچه این نمایشگاه یک روز پیش از برگزاری افتتاحیه آغاز به کار کرده بود اما در مراسم افتتاحیه رسمی آن و هنگام بازدید از سالن‌ها نیز هیچ روبانی قیچی نشد و تقی‌پور با بازدیدی کوتاه از چند سالن به همراه تیم معاونین خود به بازدید از هفدهمین نمایشگاه الکامپ خاتمه داد. 

الکامپ هفدهم در مقایسه با نمایشگاه‌های الکامپ سال‌های قبل با کاهش تعداد شرکت‌کننده و بازدیدکننده مواجه است که می‌توان آن را به عدم حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از این نمایشگاه نسبت داد که به دنبال آن بسیاری از شرکت‌ها از حضور در این نمایشگاه انصراف دادند.
مرجع : آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)