مایکروسافت به روند عرضه ویندوز ۱۱ سرعت می‌دهد
کد مطلب: 18507
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۶
 
مایکروسافت اعلام کرد به روند عرضه ویندوز ۱۱ سرعت می‌دهد و این سیستم‌عامل را به شکل گسترده‌‌تر قابل دسترس می‌کند.
مایکروسافت به روند عرضه ویندوز ۱۱ سرعت می‌دهد
 
 
Share/Save/Bookmark
مایکروسافت اعلام کرد به روند عرضه ویندوز ۱۱ سرعت می‌دهد و این سیستم‌عامل را به شکل گسترده‌‌تر قابل دسترس می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، کاربرانی که سیستم‌شان با نسخه ۲۰۰۴ به بعد ویندوز‌۱۰ کار می‌کند و اخیرا به‌‌روزرسانی خدمات را که مایکروسافت چهاردهم‌ماه سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر کرد، نصب کرده‌‌اند می‌توانند اکنون مستقیما به ویندوز ۱۱ ارتقا پیدا کنند. برای کاربرانی هم که قصد دارند فعلا برای مدتی همچنان از ویندوز‌۱۰ استفاده کنند، مایکروسافت اعلام کرد عرضه به‌‌روزرسانی نوامبر ۲۰۲۱ برای این سیستم‌عامل را آغاز کرده است. مایکروسافت ویندوز‌۱۰ را در سال ۲۰۱۵ عرضه کرد که طولانی‌‌ترین زمان حضور یک نسخه ویندوز در بازار پیش از عرضه یک نسخه جدید محسوب می‌شود.

ویندوز‌۱۰ محبوب‌‌ترین سیستم‌عامل رایانه شخصی در جهان بوده و ۳/ ۱میلیارد دستگاه فعال ماهانه از این نرم‌‌افزار استفاده می‌کنند. مایکروسافت تا سال ۲۰۲۵ به پشتیبانی از ویندوز۱۰ ادامه می‌دهد و اعلام کرده است که اگر رایانه شخصی کاربران نمی‌تواند ویندوز ۱۱ را اجرا کند و آنها نمی‌‌خواهند رایانه جدیدی خریداری کنند، می‌توانند همچنان از ویندوز‌۱۰ استفاده کنند. بر اساس گزارش انگجت، هنگامی‌که مایکروسافت ویندوز‌۱۱ را در چهارم‌ماه اکتبر عرضه کرد، اعلام کرد ارتقا به این نرم‌‌افزار برای همه دستگاه‌های واجد ارتقا تا اواسط سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد.

در رایانه‌های شخصی ویندوز ۱۰ که ویژگی‌‌های سخت‌افزاری ضروری برای اجرای ویندوز‌۱۱ را دارند، قابلیت «ویندوز‌ آپدیت» به کاربر درباره قابل دسترس بودن این ارتقا اطلاع می‌دهد. کاربران همچنین می‌توانند به بخش تنظیمات، سیستم و سپس ویندوز آپدیت مراجعه کرده و قابل دسترس بودن ارتقا به ویندوز ۱۱ را برای دستگاه‌‌شان چک کنند.
مرجع : خبرگزاری ايسنا