دولت هند تأیید کرد

هند‌ی‌ها به دنبال فناوری ۵G

سایبربان , 1 آذر 1400 ساعت 9:00

اپراتورهای هندی یک تمدید ۶ ماهه از وزارت ارتباطات (DoT) هند برای انجام آزمایش‌های ۵G دریافت کردند.


اپراتورهای هندی یک تمدید ۶ ماهه از وزارت ارتباطات (DoT) هند برای انجام آزمایش‌های ۵G دریافت کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بر اساس گزارش‌های مطبوعات محلی، اپراتورهای هندی Reliance Jio Infocomm ،Bharti Airtel و Vodafone Idea یک تمدید ۶ ماهه از وزارت ارتباطات (DoT) هند برای انجام آزمایش‌های ۵G دریافت کردند.

با این تمدید، اپراتورها می‌توانند تا ماه می سال آینده آزمایش‌های ۵G را انجام دهند. در ابتدا، شرکت‌های مخابراتی مجاز به آزمایش فناوری ۵G تا ۲۶ نوامبر امسال بودند.

در ماه مه امسال، وزارت ارتباطات طیف آزمایشی ۵G را به مدت ۶ ماه در باندهای ۷۰۰ مگاهرتز، ۳.۵ گیگاهرتز و ۲۶ گیگاهرتز اعطا و راه را به منظور شراکت و توسعه موارد استفاده از ۵G برای اپراتورهای محلی هموار کرد.

جیو اکنون در حال آزمایش فناوری‌های بومی «RAN ۵G» و «Core» خود است، در حالی که «Airtel» و Vodafone Idea با نوکیا و اریکسون برای استقرار شبکه‌های آزمایشی در شهرهای مختلف همکاری کرده‌اند.

در اخبار مرتبط، ایرتل آزمایش‌های ۵G را در بنگالورو با استفاده از طیف در باند ۳.۵ گیگاهرتز راه‌اندازی کرده است؛ این شرکت مخابراتی قبلاً آزمایش‌های ۵G را در حیدرآباد، بمبئی، گوروگرام و بهیپور برامانان، روستایی در حومه دهلی انجام داده است.

طبق این گزارش، ایرتل قصد دارد چندین مورد استفاده را در بنگالورو با مشارکت برخی شرکت‌های فناوری آزمایش کند. در طول مرحله آزمایشی، Airtel قصد دارد راه‌حل‌هایی را برای کارخانه هوشمند، مراقبت‌های بهداشتی هوشمند، بازرسی کیفیت، دوقلو دیجیتال، نیروی کار متصل و واقعیت مجازی/واقعیت افزوده (AR/VR) آزمایش کند. این آزمایش‌ها با مشارکت «Accenture»، خدمات وب آمازون (AWS)، سیسکو (Cisco)، اریکسون (Ericsson)، «Google Cloud»، نوکیا (Nokia)، «TCS»، بیمارستان‌های آپولو (Apollo Hospitals)، «Flipkart» و چندین شرکت تولیدی انجام خواهد شد.

هفته گذشته، دولت هند اظهار داشت که انتظار دارد در ماه‌های آوریل یا می ۲۰۲۲ فرکانس‌هایی را برای ارائه خدمات ۵G اعطا کند.

آشوینی وایشناو (Ashwini Vaishnaw)، وزیر ارتباطات هند، گفت که سازمان تنظیم مقررات مخابرات این کشور (Trai)، که ساختار مزایده‌ها را بررسی می‌کند، در حال انجام رایزنی‌ها در مورد این موضوع است.

طبق گزارش‌های قبلی، هند در نظر دارد باندهایی مانند باندهای ۷۰۰ مگاهرتز، ۸۰۰ مگاهرتز، ۹۰۰ مگاهرتز، ۱۸۰۰ مگاهرتز، ۲۱۰۰ مگاهرتز، ۲۳۰۰ مگاهرتز، ۲۵۰۰ مگاهرتز و باندهای ۳۳۰۰ تا ۳۶۰۰ مگاهرتز را اعطا کند. از طریق حراج طیف، اپراتورها همچنین می‌توانند برای طیف در باند موج میلی‌متری پیشنهاد دهند.

جدیدترین حراج در ماه مارس گذشته برگزار شد و پیشنهادهای برنده‌ای بیش از ۷۷۸ میلیارد روپیه (معادل ۱۰.۵میلیارد دلار) برای طیف ۸۵۵.۶ مگاهرتز داشت.

در حالی که پیشنهادهایی برای باندهای ۸۰۰ مگاهرتز، ۹۰۰ مگاهرتز، ۱.۸ گیگاهرتز، ۲.۱ گیگاهرتز و ۲.۳ گیگاهرتز دریافت شد، به دلیل قیمت ذخیره بالای این باند فرکانسی، هیچ پیشنهادی برای طیف در باند ۷۰۰ مگاهرتز ارائه نشد.


کد مطلب: 18508

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/18508/هند-ی-ها-دنبال-فناوری-۵g

افتانا
  https://www.aftana.ir