بزرگ‌ترین میزبان وب دنیا میزبان هکرها شد

نشت میلیونی داده‌های مشتریان GoDaddy

سایبربان , 2 آذر 1400 ساعت 13:01

داده‌های بیش از یک‌میلیون‌ مشتری شرکت GoDaddy، بزرگ‌ترین میزبان وب دنیا، نشت پیدا کرد.


داده‌های بیش از یک‌میلیون‌ مشتری شرکت GoDaddy، بزرگ‌ترین میزبان وب دنیا، نشت پیدا کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت GoDaddy با انتشار یک نوتیفیکیشن نشت داده مدعی شد که داده‌های ۱.۲ میلیون از مشتریان آن در معرض خطر قرار گرفته است. این اتفاق پس از آن افتاد که هکرها توانستند به محیط میزبانی وردپرس این شرکت دسترسی پیدا کنند.

شرکت GoDaddy این رویداد را ۱۷ نوامبر شناسایی کرده بود اما مهاجمین دست کم از ۶ سپتامبر ۲۰۲۱ به شبکه و داده‌های موجود در سیستم‌های نشت شده دسترسی داشتند.

GoDaddy گفت: یک فرد ثالث توانست به صورت غیرقانونی و با استفاده از پسورد در معرض خطر به سیستم تامین ما در پایگاه کد موروثی وردپرس دسترسی پیدا کند.

تحقیقات ادامه دارد و ما این موضوع را با تمام مشتریان تحت‌الشعاع قرار گرفته در میان گذاشتیم. مهاجمان توانستند با استفاده از پسوردهای ناایمن و در معرض خطر به این موارد از اطلاعات بیش از یک‌میلیون مشتری دسترسی پیدا کنند:
- ایمیل و شماره تلفن
- پسورد اصلی ادمین ورد پرس
- نام کاربری و رمز عبور پایگاه داده و FTP های مشتریان فعال
- کلید خصوصی گواهی‌نامه SSL

این شرکت ماه می سال گذشته نیز از یک نشت داده پرده‌برداری کرد.
کلاهبرداران در سال ۲۰۱۹ نیز با استفاده از صدها حساب ناایمن GoDaddy اقدام به ساخت ۱۵ هزار ساب‌دامین کردند و تلاش داشتند با جعل وب‌سایت‌های محبوب دنیا، قربانیان را به سوی صفحات اسپم و فروش محصولات روغن مار هدایت کنند.

شرکت GoDaddy یکی از بزرگ‌ترین رجیسترکننده‌های دامین و میزبانی وب دنیاست که به بیش از ۲۰ میلیون مشتری در سرتاسر جهان، خدمات ارائه می‌کند.


کد مطلب: 18526

آدرس مطلب: https://www.aftana.ir/fa/doc/news/18526/نشت-میلیونی-داده-های-مشتریان-godaddy

افتانا
  https://www.aftana.ir