برگزاری نخستین جلسه کارگروه اجرایی‌سازی
کلیات سند صیانت از کودکان در فضای مجازی تایید شد
کد مطلب: 18527
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱
 
کلیات «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» مورد تأیید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای اجرایی‌سازی قرار گرفت.
کلیات سند صیانت از کودکان در فضای مجازی تایید شد
 
 
Share/Save/Bookmark
کلیات «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» مورد تأیید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه برای اجرایی‌سازی قرار گرفت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اولین جلسه کارگروه اجرایی‌سازی «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» در مرکز ملی فضای مجازی برگزار شد و کلیات این سند مورد تأیید تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه قرار گرفت.

در این جلسه سید ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی، گفت: سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی یکی از مهم‌ترین سندهایی است که در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد رها بودن فضای مجازی تدوین شده چرا که بر آسیب‌پذیرترین بخش جامعه که کودکان هستند تاکید داشته و برای کاهش آسیب‌پذیری در این حوزه مؤثر است.

وی افزود: این سند حاصل مذاکرات متعدد با سازمان‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط بوده و باید تمامی مسئولان همت کنند تا این مهم به انجام برسد تا بخش بزرگی از فضای مجازی که به صورت بسیار حساس نسل آینده ما را می‌سازد بیش از پیش امن و قابل استفاده شود و بتوانیم در برابر آسیب‌های فضای مجازی از کودکان و نوجوانان حفاظت کنیم.

فیروزآبادی با تاکید بر اینکه سند صیانت نیاز به نگاه حمایتی دارد، تصریح کرد: می‌توان برای اجرای این سند از ظرفیت بسیاری از سازمان‌های فعال در این حوزه نیز استفاده کرد و مرکز ملی فضای مجازی از این همکاری استقبال می‌کند.

وی با اشاره به مباحث محتوایی این سند تاکید کرد: باید به مسئله بازی‌های فضای مجازی در حوزه کودکان توجه شده و همچنین نقش خانواده‌ها در این سند پررنگ‌تر شود.

این جلسه با حضور مسئولان دستگاه‌های مرتبط همچون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت دادگستری، حوزه علمیه قم، دادستانی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان امور اجتماعی کشور، صدا‌وسیما، سازمان بهزیستی و اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی برگزار شد و در خصوص چگونگی تشکیل کمیته مدیریت، راهبری و تدوین مقررات عمومی، پیگیری اقدامات ضروری و وظایف دستگاه‌ها و تاکید بر مباحث کارگروه مقابله با آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی تبادل نظر صورت گرفت.
مرجع : خبرگزاری مهر