متا رمزگذاری کامل پیش فرض را سال 2023 عرضه می‌کند
کد مطلب: 18529
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
 
متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس اپ اعلام کرد رمزگذاری کامل پیش‌فرض به مسنجر و اینستاگرام را احتمالا در ۲۰۲۳ ارائه می‌کند.
متا رمزگذاری کامل پیش فرض را سال 2023 عرضه می‌کند
 
 
Share/Save/Bookmark
متا، شرکت مادر فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس اپ اعلام کرد رمزگذاری کامل پیش‌فرض به مسنجر و اینستاگرام را احتمالا در ۲۰۲۳ ارائه می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سال گذشته چت‌های مسنجر و اینستاگرام ادغام شدند. این اقدام بخشی از برنامه شرکت برای ایجاد یک سیستم پیام‌رسان متحد در سراسر پلتفرم‌هایش است. هم‌اکنون پیام‌هایی را که در مسنجر و اینستاگرام ارسال می‌شوند می‌توان در صورت انتخابی به طور سر‌به‌سر رمزگذاری کرد. اما رمزگذاری سر‌به‌سر به‌طور پیش‌فرض تا ۲۰۲۳ میلادی عرضه نمی‌شود. البته واتس‌اپ به‌طور پیش‌فرض از رمزگذاری سربه‌سر پشتیبانی می‌کند.

آنتیگون دیویس، رئیس ایمنی متا،در مقاله‌ای در نشریه تلگراف دلیل تأخیر در اجرای این اقدام را نگرانی‌های مربوط به ایمنی کاربران اعلام کرده است. به گفته دیویس از آنجا که رمزگذاری سر‌به‌سر به معنای آن است که فقط ارسال و دریافت‌کننده پیام می‌توانند چت را ببینند، متا می‌خواهد این روند با قدرت پلتفرم برای مقابله با فعالیت‌های مجرمانه تداخلی ایجاد نکند.

او در این مورد می‌گوید: هنگامی‌که رمزگذاری سر‌به‌سر پیش‌فرض برای کاربران عرضه شود، شرکت از ترکیب داده‌های رمزگذاری‌نشده در سراسر اپلیکیشن‌هایش، اطلاعات حساب‌های کاربری و گزارش‌های کاربران استفاده می‌کند تا علاوه بر تأمین ایمنی آنها‌ به حفظ ایمنی عموم مردم کمک کند.

متا در اوایل سال جاری میلادی در پستی اعلام کرد رمرگذاری سربه‌سر در ۲۰۲۲ میلادی برای اینستاگرام و مسنجر عرضه می‌شود. اما اکنون دیویس اعلام کرد این شرکت می‌خواهد فرایند را به شیوه درست انجام دهد و بنابراین عرضه ویژگی مذکور را تا ۲۰۲۳ میلادی به تأخیر می‌اندازد.

جالب آنکه در ۲۰۲۳ میلادی لایحه ایمنی آنلاین انگلیس نیز اجرایی می‌شود. طبق این لایحه پلتفرم‌های آنلاین موظف خواهندبود کودکان را از هر گونه آزار محافظت و محتوای خطرناک را حذف کنند. احتمالاً این امر برنامه‌های فیس‌بوک برای اجرای رمزگذاری سر‌به‌سر به‌طور پیش‌فرض را به تأخیر می‌اندازد.
مرجع : خبرگزاری مهر