شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ , 2 Dec 2023
جالب است ۰
سوءاستفاده از محبوبیت اسپایدرمن

استخراج ارز دیجیتال مونرو به نام مرد عنکبوتی

محققان هشدار دادند برخی از فایل‌های دانلود سری جدید فیلم مرد عنکبوتی (No Way Home) آلوده به استخراج‌کننده ارز دیجیتال مونرو هستند.
منبع : سایبربان
محققان هشدار دادند برخی از فایل‌های دانلود سری جدید فیلم مرد عنکبوتی (No Way Home) آلوده به استخراج‌کننده ارز دیجیتال مونرو هستند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سری جدید فیلم مرد عنکبوتی به نام No Way Home سروصدای زیادی را در فضای آنلاین به پا کرده است. این موضوع می‌تواند فضای ایده‌آلی را برای انتشار استخراج‌کننده ارز دیجیتال مونرو فراهم کند.

بر اساس هشدار جدید ReasonLabs برخی از فایل‌های دانلود سری جدید مرد عنکبوتی یا همان اسپایدر من که با سرعت بالایی در حال انتشار است، آلوده به استخراج‌کننده ارز دیجیتال مونرو شده‌اند.

این فایل توسط یک کاربر شناسایی شد که با دیگر فایل‌های مشکوک موجود در پایگاه داده‌شان همخوانی نداشت. محققان اشاره‌ای به تعداد دفعات دانلود این استخراج‌کننده نکرده‌اند.

بدافزار مرد عنکبوتی در واقع ویرایشی جدید از بدافزاری است که در نقاب اپلیکیشن‌های معروف مانند دیسکورد و آپدیت‌کننده ویندوز فعالیت می‌کرد که حالا فیلم مرد عنکبوتی را برای رسیدن به مقاصد خود انتخاب کرده است. این موضوع نشان از دانلودهای متعدد آن دارد.

هنگامی که این ماینر دانلود می‌شود، قربانی ممکن است بلافاصله متوجه حضور آن نشود. مونرو در پس‌زمینه سیستم اجرا می شود و بیش از حد امکان از ظرفیت سی‌پی‌یو و برق استفاده می‌کند.

اگرچه این ماینر اطلاعات شخصی قربانیان را در معرض خطر قرار نمی‌دهد اما قبض برق آن‌ها کمرشکن خواهدشد! دستگاه کاربر نیز یکی دیگر از نقاط آسیب‌دیده خواهد بود. ماینرها معمولا برای فعالیت خود به صورت قابل توجهی سی‌پی‌یو را مورد استفاده قرار می‌دهند. این موضوع می‌تواند سرعت سیستم را به شدت کاهش دهد.

محققان به کاربران توصیه می‌کنند حتما پیش از دانلود سری جدید فیلم مرد عنکبوتی، افزونه‌های فایل آن را مورد بازبینی قرار دهند. کاربران باید فایل هایی را دانلود کنند که به .mp۴ ختم می‌شوند. فایل‌هایی دانلودی که انتهای آن‌ها .exe. است معمولا آلوده به بدافزار هستند و باید از دانلود آن‌ها خودداری کرد.
کد مطلب : 18665
https://aftana.ir/vdcftvdy.w6dcvagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی