دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ , 4 Mar 2024
جالب است ۰
آکادمی آموزش وزارت دفاع انگلیس هدف یک حمله سایبری از سوی کشور دیگری قرار گرفته که پیامدهای متعددی در بر داشته است.
منبع : خبرگزاری مهر
آکادمی آموزش وزارت دفاع انگلیس هدف یک حمله سایبری از سوی کشور دیگری قرار گرفته که پیامدهای متعددی در بر داشته است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طبق گزارشی جدید آکادمی آموزش وزارت دفاع انگلیس هدف یک حمله سایبری از سوی کشور دیگری قرار گرفته که پیامدهای متعددی در بر داشته است. به گفته مارشال ادوارد استرینگر حمله پیچیده مذکور ماه مارس ۲۰۲۱ میلادی کشف و به احیای مقاومت شبکه رایانشی منجر شد.

البته این نخستین‌بار نیست که چنین حمله‌ای انجام می‌شود و احتمالاً هیچ‌گونه اطلاعات حساسی در شبکه وجود نداشته است. اما به گفته مارشال استرینگ، رویداد مذکور سبب شده که نگرانی‌ها درباره نفوذ کشورهای دیگر یا سازمان‌های مجرمانه به زیربنای ایمن فناوری اطلاعات وزارت دفاع انگلیس با استفاده از یک درِ پشتی، بیشتر شود.

آکادمی ارتش در آکسفوردشایر قرار دارد و تحصیلات و آموزش برای اعضای ارتش، دیپلمات‌ها و کارمندان وزارت دفاع فراهم می‌کند. سالانه ۲۸ هزار نفر در این آکادمی تحصیل می‌کنند.

شرکت سرکو (Serco، پیمانکار سیستم فناوری اطلاعات این وزارتخانه، متوجه فعالیت غیرمعمولی در ماه مارس ۲۰۲۱ میلادی شد که گویا عوامل‌ خارجی در سیستم حضور دارند.

مارشال استرینگر در این باره می‌گوید: رویداد مذکور به کشته شدن افراد در خیابان منجر نشد اما خسارتی به بار آمده است. خسارت‌هایی به بازده عملیاتی وارد شده است. از سوی دیگر هزینه‌ای که برای احیای شبکه به کار رفته را می‌توان برای پیشرفت استفاده کرد.

شاخه دیجیتال وزارت دفاع انگلیس تحقیقاتی درباره حمله سایبری آغاز کرده اما تاکنون هیچ‌یک از یافته‌های خود را فاش نکرده است.
کد مطلب : 18695
https://aftana.ir/vdciwqaz.t1av32bcct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی