وضع قوانین جدید در اتحادیه اروپا
شرکت‌های فناوری ملزم به حفاظت از کودکان می‌شوند
کد مطلب: 18721
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۱
 
اتحادیه اروپا در ماه‌های آینده قوانین تازه‌ای را وضع می‌کند تا شرکت‌های فناوری مجبور شوند برای حفاظت از کودکان در اینترنت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از آنها بیشتر تلاش کنند.
شرکت‌های فناوری ملزم به حفاظت از کودکان می‌شوند
 
 
Share/Save/Bookmark
اتحادیه اروپا به دنبال وضع قوانین تازه‌ای است که شرکت‌های فناوری را ملزم به فعالیت‌های گسترده‌تر برای مقابله با سوءاستفاده از کودکان می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اتحادیه اروپا در ماه‌های آینده قوانین تازه‌ای را وضع می‌کند تا شرکت‌های فناوری مجبور شوند برای حفاظت از کودکان در اینترنت و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده از آنها بیشتر تلاش کنند. این موضوع به خصوص مربوط به جلوگیری از سوءاستفاده اخلاقی از کودکان است.

یلوا یوهانسون، کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا، در این مورد گفت ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی ۲۲ میلیون تخلف مربوط به سوءاستفاده از کودکان را در سال ۲۰۲۰ گزارش کرده‌اند که این رقم در سال ۲۰۱۹ تنها ۱۷ میلیون بوده است. وی افزود که این فقط کسری از عدد واقعی است.

یوهانسون گفت: من در ماه‌های آینده قانونی پیشنهاد خواهم کرد که شرکت‌ها را ملزم به شناسایی، گزارش و حذف عوامل آزار کودکان می‌کند. در این صورت ارائه گزارش‌های داوطلبانه دیگر کافی نخواهد بود. طبق قوانین فعلی اتحادیه اروپا، شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های پست الکترونیکی و پیام‌رسان هایی مانند فیس‌بوک و گوگل حق دارند تخلفات این‌چنینی را به دلخواه خود پیگیری کنند.

یوهانسون تصریح کرد مبارزه با سوءاستفاده از خردسالان باید بهتر هماهنگ شود و تأسیس یک مرکز تخصصی اروپایی برای بهبود شرایط، پیشگیری، اجرای قانون و حمایت از قربانیان مورد نیاز است.
مرجع : خبرگزاری مهر