در سالی که گذشت
اقتصاد جهانی از قطعی‌های اینترنت میلیاردها دلار خسارت دید
کد مطلب: 18723
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۲
 
گزارش یک گروه حقوق دیجیتالی نشان داد تعطیلی‌های اینترنت به اندازه ۵.۵ میلیارد دلار ضرر به اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ تحمیل کرده است.
اقتصاد جهانی از قطعی‌های اینترنت میلیاردها دلار خسارت دید
 
 
Share/Save/Bookmark
گزارش یک گروه حقوق دیجیتالی نشان داد تعطیلی‌های اینترنت به اندازه ۵.۵ میلیارد دلار ضرر به اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ تحمیل کرده است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گزارش سالانه گروه حقوق و امنیت دیجیتالی Top10VPN نشان داد قطعی‌های اینترنت، تعطیلی‌های شبکه اجتماعی و محدود کردن دسترسی به پهنای باند از سوی دولت‌ها جمعا ۵.۵ میلیارد دلار هزینه به اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۱ تحمیل کرده است.

طبق گزارش گروه Top10VPN، اقتصاد میانمار از تعطیلی‌های اینترنت شدیدترین آسیب را دید. ارتش میانمار در فوریه سال ۲۰۲۱ در کودتایی به قدرت رسید و پس از آن قطعی گسترده اینترنت و بستن شبکه‌های اجتماعی روی داد. اقتصاد میانمار در نتیجه تعطیلی اینترنت ۲.۸ میلیارد دلار خسارت دید.

نیجریه، دومین کشوری بود که بیشترین ضرر اقتصادی را از محدودیت‌های اینترنتی متحمل شد و پس از اینکه دسترسی به توییتر در ژوئن مسدود شد، ضرر اقتصادی این کشور به ۱.۵ میلیارد دلار بالغ شد.

بنابر این گزارش سالانه، هزینه اقتصادی قطعی اینترنت از سوی دولت، سال گذشته ۳۶ درصد در مقایسه با سال ۲۰۲۰ رشد کرد.

گروه Top10VPN برآورد کرد قطعی اینترنت توسط دولت‌ها در سال ۲۰۲۱ حدود ۴۸۶ میلیون نفر را از دسترسی به اینترنت محدود کرد که در مقایسه با ۲۶۸ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰، افزایش ۸۱ درصدی داشت.

ساموئل وودهامز، یکی از نویسندگان این گزارش به بیزنس اینسایدر گفت: از تبلیغات تا حمایت مشتری، پلتفرم‌های شبکه اجتماعی ابزار حیاتی برای شرکت‌های سراسر جهان هستند و هنگامی که قطع می‌شوند، این شرکت‌ها به شدت آسیب می‌بینند. با محدودیت‌های اینترنتی که امسال در قزاقستان و سودان ایجاد شده است، قطعی‌های اینترنت به این زودی تمام‌شدنی نیستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گروه Top۱۰VPN با برآورد مدت قطعی‌ها در سراسر جهان، به برآورد تاثیر اقتصادی تعطیلی‌های اینترنت می‌پردازد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا