جی‌میل بیش از ۱۰ میلیاردبار دانلود شد
کد مطلب: 18732
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۳
 
اپلیکیشن Gmail در سیستم‌عامل اندروید مرز ۱۰ میلیارد دانلود را در فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل پشت سر گذاشت.
جی‌میل بیش از ۱۰ میلیاردبار دانلود شد
 
 
Share/Save/Bookmark
اپلیکیشن Gmail در سیستم‌عامل اندروید مرز ۱۰ میلیارد دانلود را در فروشگاه اپلیکیشن‌های گوگل پشت سر گذاشت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اپلیکیشن Gmail از زمان عرضه سیستم عامل اندروید در دسترس بوده و کار میلیاردها کاربر در سراسر جهان را راه انداخته است. درنتیجه عجیب نیست که آمار دانلود آن به چنین رقمی برسد. در واقع، نکته عجیب‌تر این بود که چرا این قدر طول کشید تا تعداد دانلودهای جی‌میل از مرز ۱۰ میلیارد بگذرد، به ویژه چون گوگل این اپلیکیشن را به‌صورت پیش‌فرض تقریبا روی همه دستگاه‌های اندرویدی نصب می‌کند. این برنامه حالا به جمع نرم‌افزارهایی مثل Play Services و یوتیوب می‌پیوندد که قبلا مرز ۱۰ میلیارد دانلود را پشت سر گذاشته بودند.

یکی از دلایل این اتفاق احتمالا انتشار اپلیکیشن Gmail Go بود که برای دستگاه‌های ضعیف‌تر در نظر گرفته شده است. افزون بر این، نسخه وب جیمیل تقریبا تمام قابلیت‌های این سرویس را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و احتمالا خیلی‌ها نیازی به نصب اپلیکیشن پیدا نمی‌کنند.

اپلیکیشن Gmail همچنان پیشرفت می‌کند
جی‌میل کار خود را به عنوان یک سرویس ساده برای ارسال و دریافت ایمیل آغاز کرد، اما در سال‌های اخیر به ویژگی‌های چت و تماس تصویری هم مجهز شده تا مجموعه کامل‌تری از خدمات را ارائه کند. همین ترکیب خدمات باعث شد Hangouts بازنشسته شود و بسیاری از رقبای Gmail از گردانه رقابت کنار بروند.

مضاف بر این، گوگل مطمئنا به توسعه قابلیت‌های بیشتر برای کلاینت ایمیل خود اضافه می‌کند و امکاناتی را به این برنامه می‌آورد تا بتواند کاربران پرشمار این اپلیکیشن را حفظ کند و روز به روز بر تعداد آن‌ها بیفزاید.

حالا سوال این‌جاست که اپلیکیشن بعدی که به مرز ۱۰ میلیارد دانلود می‌رسد، کدام برنامه خواهد بود. اپلیکیشن Search و مرورگر Chrome گزینه‌های محتملی به نظر می‌رسند. از آن سو، فیس‌بوک هم به عنوان یک گزینه غیرگوگلی می‌تواند پرشانس‌ترین اپلیکیشن برای ورود به این باشگاه باشد.
مرجع : خبرآنلاین