سرمایه‌گذاری ۲۰میلیارد دلاری اینتل
بزرگ‌ترین کارخانه تراشه‌سازی جهان ساخته می‌شود
کد مطلب: 18759
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۲
 
شرکت تراشه‌سازی اینتل تصمیم دارد با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۰ میلیارد دلار، بزرگ‌ترین کارخانه تراشه‌سازی جهان را بسازد.
بزرگ‌ترین کارخانه تراشه‌سازی جهان ساخته می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت تراشه‌سازی اینتل تصمیم دارد با سرمایه‌گذاری اولیه ۲۰ میلیارد دلار، بزرگ‌ترین کارخانه تراشه‌سازی جهان را بسازد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت اینتل اعلام کرد تا ۱۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری می کند تا احتمالاً بزرگترین مجتمع تولید تراشه جهان را در ایالت اوهایو آمریکا را بسازد. این شرکت در حالی قصد دارد ظرفیت خود را ارتقا دهد که کمبود نیمه رسانا در جهان روی تولید کالاهای مختلف از موبایل تا خودرو تاثیر گذاشته است.

این اقدام، بخشی از استراتژی پت گلسینگر، مدیر ارشد اجرایی اینتل، جهت احیای قدرت اینتل در حوزه تراشه‌سازی و کاهش اتکای آمریکا به مراکز تولید این محصول در آسیاست که اکنون بازار را تحت تسلط خود دارند.

بزرگ‌ترین کارخانه تراشه‌سازی جهان با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد دلار در یک زمین به مساحت هزار جریب در نزدیکی نیوآلبانی ساخته می‌شود. به گفته گلسینگر این کارخانه ۳ هزار شغل ایجاد می‌کند. همچنین میزان سرمایه‌گذاری با توجه به ساخت ۸ واحد ممکن است به ۱۰۰ میلیارد دلار برسد. این رقم بیشترین میزان سرمایه‌گذاری در ایالت اوهایو به حساب می‌آید.

مدیر ارشد اجرایی اینتل در این مورد می‌گوید: این بزرگ‌ترین مکان برای ساخت نیمه‌رسانا در جهان خواهدبود.

در حال حاضر تراشه‌سازان سعی دارند بازده خود را ارتقا دهند. نقشه اینتل برای ساخت کارخانه‌های جدید، کمبود تراشه در جهان را برطرف نمی‌کند زیرا ساخت چنین مجتمع‌هایی چند سال طول می‌کشد.

علاوه برآنچه گفته شد مدیر ارشد اجرایی اینتل در سخنان خود دوباره پیش‌بینی خود درباره ادامه یافتن بحران کمبود تراشه تا ۲۰۲۳ میلادی را بیان کرد. دولت بایدن برای ارتقای تولید تراشه در آمریکا تصمیم دارد کنگره این کشور را ترغیب به تصویب بودجه ای ۵۲ میلیارد دلاری کند. از سوی دیگر نانسی پلوسی سخنگوی مجلس آمریکا روز گذشته اعلام کرد به زودی لایحه ای درباره رقابت ارائه می شود که به افزایش سرمایه‌گذاری در زنجیره تامین ذخایر کمک میکند. این روند شامل بودجه ۵۲ میلیارد دلاری مذکور نیز می‌شود.
مرجع : خبرگزاری مهر