ادعای یک شرکت تراشه‌سازی
فناوری وای‌فای ۷ با سرعتی بیش از پیش از راه رسید
کد مطلب: 18774
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۱
 
یک شرکت تراشه‌سازی ادعا می‌کند استاندارد جدید وای‌فای ۷ را برای عده‌ای از مشتریان کلیدی و همکارانش نمایش داده و سرعت این فناوری بسیار بالاتر از استاندارد وای‌فای ۶ است.
فناوری وای‌فای ۷ با سرعتی بیش از پیش از راه رسید
 
 
Share/Save/Bookmark
یک شرکت تراشه‌سازی ادعا می‌کند استاندارد جدید وای‌فای ۷ را برای عده‌ای از مشتریان کلیدی و همکارانش نمایش داده و سرعت این فناوری بسیار بالاتر از استاندارد وای‌فای ۶ است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هرچند به نظر می رسد وای‌فای ۶ نسل جدید اینترنت باشد، اما اکنون وای فای ۷ نیز درحال توسعه است و شرکت تراشه سازی مدیا تک اعلام کرده نخستین دموهای این فناوری را نمایش داده است. به نظرمی رسد سرعت نسل جدید وای‌فای بسیار بیشتر از تصورات کاربران باشد.

دستگاه های مجهز به وای فای۶ در ۲۰۲۱ میلادی وارد بازار شدند، بنابراین بسیاری از کاربران از میزان ارتقای سرعت و فناوری نسبت به نسل های پیشین رضایت دارند. اما این رضایت گذرا است زیرا شرکت‌های عضو «وای‌فای آلیانس» مشغول توسعه فناوری جدیدی هستند که سرعت بیشتری دارد.

وای‌فای ۷ در حوزه فنی استاندارد IEEE۸۰۲ نام دارد. وای فای آلیانس ادعا می کند حداکثر ظرفیت پذیرش سیستم جدید حداقل ۳۰ گیگابیت بر ثانیه (Gbps) است که نسبت به ظرفیت پذیرش ۹.۶ گیگابیت برثانیه وای فای ۶ بسیار بالاتر است. البته باید توجه داشت این آمار در تحقیقات علمی اعلام شده اند بنابراین نمی توان انتظار داشت در حالت واقعی، کل یک فصل سریال تلویزیونی را در چند ثانیه دانلود کرد. در واقع سرعت نسل جدید وای فای ۲.۴ بار بیشتر از نسل قبلی خواهد بود.

در حال حاضر وای‌فای آلیانس مشغول بررسی‌هایی است تا جزئیات استاندارد جدید را مشخص کند، مدیا تک (یکی از شرکت‌های عضو آن) اعلام کرد فناوری وای‌فای ۷ را برای مشتریان کلیدی و همکارانش در صنعت به نمایش گذاشته است.

به گفته این شرکت سیستم آزمایشی می‌تواند به حداکثر سرعت اشاره شده در استاندارد دست یابد. بخشی از این آزمایش شامل فناوری عملیات چند پیوندی یا MLO بود که به طور همزمان چند کانال را در باندهای فرکانس مختلف گسترش می دهد. این امر نشان داد سیستم مذکور می تواند حتی در صورت تداخل یا ترافیک نیز سرعت ثابتی را حفظ کند.

علاوه بر آنچه گفته شد وای فای ۷ دارای کانال هایی با پهنای باند ۳۲۰ مگاهرتز است و به این ترتیب می تواند داده بیشتری را از آنتن ها مخابره کند.

این امر در کنار فناوری MLO و چند ارتقای دیگر سبب می شود وای فای ۷ قادر به انتقال داده بیشتر و برای نمایش ویدئوهای ۴K و در آینده ۸K، فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مناسبتر باشد.

مدیاتک پیش‌بینی می‌کند محصولات مجهز به استاندارد وای فای ۷ اوایل سال آینده میلادی وارد بازار شوند. هرچند این تخمین کمی خوش‌بینانه است، زیرا وای‌فای آلیانس استاندارد جدید را تا قبل از ۲۰۲۴ میلادی تایید نمی‌کند.
مرجع : خبرگزاری مهر