دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ , 29 May 2023
جالب است ۰
رویترز در گزارشی، سرقت‌های بزرگی را مرور کرد که از زمان تولد بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸ تا کنون در دنیای رمزارزها روی داده‌است.
منبع : خبرگزاری ايسنا
رویترز در گزارشی، سرقت‌های بزرگی را مرور کرد که از زمان تولد بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸ تا کنون در دنیای رمزارزها روی داده‌است.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هکرها در جدیدترین سرقت سایبری از بخش دارایی دیجیتال، رمزارز به ارزش ۶۱۵ میلیون دلار از یک پروژه بلاکچین مرتبط با بازی آنلاین محبوب اکسی اینفینیتی (Axie Infinity) را به سرقت بردند. رونین، شبکه‌ای که اجازه می‌دهد سکه‌های دیجیتالی در بلاک‌چین‌های مختلف منتقل شوند، سه‌شنبه گذشته اعلام کرد هکرها در ۲۳ مارس، حدود ۱۷۳ هزار و ۶۰۰ توکن اتر و ۲۵.۵ میلیون توکن کوین یو اس دی را به سرقت برده‌اند. در نرخ مبادله فعلی، وجوه مسروقه ۶۱۵ میلیون دلار ارزش دارند، اما در زمان حمله ۵۴۰ میلیون دلار ارزش داشته‌اند که این سرقت را یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های رمزارز در تاریخ می‌سازد.

رویترز در گزارشی سرقت‌های بزرگ دیگری را مرور کرد که از زمان تولد بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸، بخش رمزارز با آنها روبرو شده است:

پلی نت‌ورک
هکرها در اوت سال ۲۰۲۱ حدود ۶۱۰ میلیون دلار از پلتفرم پلی نت‌ورک که تراکنشهای توکن نقطه به نقطه را تسهیل می‌کنند را به سرقت بردند. هکرهای عامل این دزدی اندکی بعد تقریبا همه وجوه مسروقه را برگرداندند. این هک آسیب‌پذیری‌ها در بخش فاینانس غیرمتمرکز (DeFi) را منعکس کرد که در آن کاربران وام گرفته، قرض می‌دهد یا به توکن‌های دیجیتالی پس‌انداز می‌کنند و دروازه‌بانان سنتی فاینانس یعنی بانک‌ها و صرافی‌ها را دور می‌زنند.

کوین چک
در ژانویه سال ۲۰۱۸ هکرها رمزارز به ارزش ۵۳۰ میلیون دلار را از صرافی کوین چک در توکیو به سرقت بردند. هکرها به یکی از کیف پول‌های داغ کوین چک (پوشه دیجیتالی که به صورت آنلاین ذخیره می‌شود) حمله بردند تا رمزارزها را خالی کنند و توجهات را به امنیت در صرافی‌های رمزارز جلب کردند. این هک سوالاتی را در ژاپن در خصوص سامان‌دهی بازار دارایی دیجیتالی برانگیخت. سازمان اطلاعات کره جنوبی در آن زمان اعلام کرد یک گروه هک کره شمالی ممکن است عامل این سرقت بوده باشد.

صرافی Mt.GOX
در یکی از اولین موارد سرقت‌های بزرگ رمزارز، بیت‌کوین به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار از صرافی Mt.GOX در توکیو در فاصله سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به سرقت رفت. این صرافی که زمانی ۸۰ درصد از تجارت بیت کوین جهان را مدیریت می‌کرد در اوایل سال ۲۰۱۴ پس از این که این هک برملا شد، اعلام ورشکستگی کرد و حدود ۲۴ هزار مشتری این صرافی دسترسی به وجوه مالی خود را از دست دادند.

Wormhole
سایت غیرمتمرکز ورم‌هول ماه گذشته هدف سرقتی به ارزش ۳۲۰ میلیون دلار قرار گرفت و هکرها ۱۲۰ هزار توکن مرتبط با اتر را به سرقت بردند. بازوی رمزارز شرکت جامپ تردینگ که سال قبل سازنده ورم هول را خریداری کرده بود، این پول را به منظور پشتیانی از ورم هول جایگزین کرد.
کد مطلب : 18935
https://aftana.ir/vdcft1dy.w6dcmagiiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی