اعلامیه آینده اینترنت
توافق کشورها برای تعهد در ایجاد قوانین جهانی اینترنت
کد مطلب: 19002
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۶
 
آمریکا و ۵۵ کشور جهان تعهدنامه سیاسی برای اعمال قوانین مربوط به اینترنت بر پایه ارزش‌های دموکراتیک امضا کردند.
توافق کشورها برای تعهد در  ایجاد قوانین جهانی اینترنت
 
 
Share/Save/Bookmark
آمریکا و ۵۵ کشور جهان تعهدنامه سیاسی برای اعمال قوانین مربوط به اینترنت بر پایه ارزش‌های دموکراتیک امضا کردند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، آمریکا و ۵۵ کشور به ایجاد قوانین جهانی برای اینترنت متعهد شدند.  این در حالی است که آمریکا روسیه را به اختلال در اینترنت (به عنوان بخشی از حملات خود به اوکراین) متهم کرده است.

این تعهدنامه که اعلامیه آینده اینترنت نام گرفته علاوه بر دفاع از حقوق بشر، ترویج جریان آزاد اطلاعات و حمایت از حریم خصوصی کاربران قوانینی برای اقتصاد دیجیتال در حال رشد وضع و همچنین گام هایی برای مقابله با دو موردی وضع می کند که به گفته مقامات دولت بایدن (رییس جمهور آمریکا) مدل جدید و خطرناک سیاست گذاری اینترنتی در کشورهایی مانند روسیه و چین است.

یکی از مقامات در این باره می گوید: به آنچه روسیه انجام می دهد و برخی از گام هایی که چین برمی دارد، نگاه کنید. من تصور می کنم این تعهدنامه واکنشی به این نوع گرایش‌های «شکاف اینترنتی» تعدادی از کشورهای اقتدارگرا در سراسر جهان است.

این اعلامیه نسخه اصلاح شده‌ای از تلاش های کاخ سفید در سال گذشته برای گردآوری ائتلافی از دموکراسی‌ها درباره چشم‌اندازی برای یک وب‌باز و آزاد است.

برخی از کشورهای امضا کننده این اعلامیه شامل استرالیا، آرژانتین، بلژیک، کانادا، دانمارک، گرجستان، آلمان، یونان، رژیم صهیونیستی، ایتالیا، ژاپن، هلند، انگلیس و اوکراین هستند.
مرجع : خبرگزاری مهر