آمریکا بابت شناسایی اعضای Conti جایزه می‌دهد
کد مطلب: 19013
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۱
 
آمریکا برای اطلاعات مربوط به گروه باج‌گیر کنتی (Conti)، عامل حملات اخاذی سایبری در سراسر جهان، یک جایزه ۱۵ میلیون دلاری گذاشت.
آمریکا بابت شناسایی اعضای  Conti جایزه می‌دهد
 
 
Share/Save/Bookmark
آمریکا  برای اطلاعات مربوط به گروه باج‌گیر کنتی (Conti)، عامل حملات اخاذی سایبری در سراسر جهان، یک جایزه ۱۵ میلیون دلاری گذاشت.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، این جایزه شامل ۱۰ میلیون دلار برای شناسایی محل فعالیت سران این گروه و پنج میلیون دلار برای اطلاعاتی است که به دستگیری افرادی منجر شود که با کنتی توطئه می‌کنند.

پلیس آمریکا سال گذشته اعلام کرده بود کنتی مسئول حمله به ۱۶ شبکه پزشکی و اضطراری در آمریکا بوده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، اعلام کرد: «اف‌بی‌آی برآورد می‌کند بیش از هزار قربانی به گروه کنتی مجموعا ۱۵۰ میلیون دلار باج پرداخت کرده‌اند. آمریکا با گذاشتن این جایزه، تعهد خود را برای حمایت از قربانیان باج‌گیری سایبری در سراسر جهان در برابر سوءاستفاده توسط تبهکاران سایبری نشان می‌دهد.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خاطرنشان کرد: «کنتی عامل حمله به پلتفرم های مالیات و گمرک کاستاریکا در آوریل بود که روی تجارت خارجی این کشور آمریکای جنوبی تاثیر گذاشت.»

بر اساس گزارش رویترز، گروه کنتی در فوریه وعده داد به دشمنان کرملین در صورت واکنش آنها به حمله روسیه به اوکراین، حمله خواهد کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا