ابزار Repair Mode سامسونگ
اطلاعات گوشی در دست تعمیر را مخفی کنید
کد مطلب: 19259
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
 
سامسونگ ابزار جدیدی برای مخفی کردن اطلاعات گوشی در دست تعمیر عرضه کرد.
اطلاعات گوشی در دست تعمیر را مخفی کنید
 
 
Share/Save/Bookmark
سامسونگ ابزار جدیدی برای مخفی کردن اطلاعات گوشی در دست تعمیر عرضه کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، سامسونگ برای مخفی کردن اطلاعات شخصی کاربرانی که قصد دارند گوشی خود را به تعمیرکار بسپارند، راه‌کاری به شکل «حالت تعمیر» (Repair Mode) معرفی کرده است.

با گزارش‌های فراوانی که از فروش انبوه اطلاعات شخصی توسط هکرها در اینترنت منتشر می‌شود، فرستادن گوشی برای تعمیر ممکن است اضطراب آور باشد و کاربران ممکن است بخواهند اطلاعات‌شان را پاک کنند اما پس از آن باید زحمت بازگرداندن آنها را متحمل شوند. سامسونگ با معرفی قابلیت «حالت تعمیر»، کار را برای کاربران راحت‌تر کرد.

کاربران می‌توانند قابلیت جدید را در قسمت «تنظیمات» در بخش «باتری و نگهداری دستگاه» (Battery and Device Care) فعال کنند. سامسونگ درباره فناوری مربوط به این قابلیت توضیح نداده اما وقتی فعال شود، اطلاعات شخصی، تصاویر، پیام‌ها و حساب‌های لینک شده را پنهان خواهد کرد. تنها اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده برای تعمیرکار قابل مشاهده خواهد بود. کاربران برای دسترسی مجدد به اطلاعاتشان، کافی است این حالت را غیرفعال کنند و از پترن یا اثر انگشت برای احراز هویتشان استفاده کنند.

این قابلیت هنوز خارج از کره جنوبی اعلام نشده و فعلا برای گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۱ موجود است. با این حال سامسونگ اعلام کرده که در آینده، این قابلیت را برای مدل‌های دیگر و احتمالا در مناطق دیگر عرضه خواهد کرد.
مرجع : خبرگزاری ايسنا