در دنیای رمزارزها اتفاق افتاد
ناکامی هکرها در حمله به پروتکل Bridge
کد مطلب: 19365
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۵
 
هکرهای پروتکل Bridge در هک دیفای ناموفق بودند و به دنبال این ناکامی، پنج اتریوم از سرمایه آن‌ها کم شد.
ناکامی هکرها در حمله به پروتکل Bridge
 
 
Share/Save/Bookmark
هکرهای پروتکل Bridge در هک دیفای ناموفق بودند و به دنبال این ناکامی، پنج اتریوم از سرمایه آن‌ها کم شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، هک پروژه‌های دیفای در سال جاری و گذشته به امری عادی تبدیل شده است. ناکامی هکرهای پروتکل Bridge در اکسپلویت پروژه منجر به از دست رفتن ۵ اتریوم از سرمایه آن‌ها شد.

اکثر توکن‌های دیفای حاضر در لیست ۱۰۰ رمزارز برتر بازار هفته پرپیچ و خمی را سپری کردند. برخی از این توکن‌ها با ریزش قیمت مواجه شده و برخی دیگر نیز موفق به کسب سود دو رقمی شدند.

در سال اخیر، هک DeFi bridgeها به امری عادی تبدیل شده است. اخیرا توسعه‌دهندگان پل رنگین کمان (Rainbow Bridge) موفق شدند در عرض چند ثانیه یک حمله هکری را خنثی کنند. این حمله منجر به از دست رفتن سپرده سرمایه‌گذاران می‌شد، اما ناکامی هکرهای پروتکل Bridge منجر به از دست رفتن موجودی کیف پول آن‌ها شد.

توسعه‌ دهنده Tornado Cash که هفته پیش دستگیر شده بود به منظور بررسی اتهامات وارده به مدت ۹۰ روز بازداشت شد. این امر برای جامعه رمزارزها که به طور فعال حمایت خود از این توسعه‌دهنده را نشان داده بودند، خوشایند نبود.

تست نت کاردانو و بروزرسانی واسیل در هفته جاری مجدداً با مشکل روبرو شد. چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو در توییتر ادعا کرد که مسائل مربوط به هاردفورک «فوق‌العاده آسیب رسان» است. ۱۰۰ توکن دیفای برتر از لحاظ حرکت قیمتی هفته‌ای متفاوت را سپری کردند. اکثر این رمزارزها در نمودار هفتگی با ریزش قیمت مواجه شدند، برخی از این توکن‌ها نیز رشد دو رقمی را نشان دادند.

هکرها تلاش می‌کنند تا پروتکل bridge را اکسپلویت کنند. پل‌های زنجیره‌ای به طور فزاینده‌ای مورد هدف نهادهای مخرب قرار گرفته‌اند، اما تمامی این هکرها موفق به سرقت چندمیلیون دلار سرمایه‌ نخواهند شد. برخی از آن‌ها حتی سرمایه‌ داخل کیف پول خود را نیز از دست می‌دهند.

الکس شوچنکو، مدیرعامل Aurora Labs، در یک تاپیک توییتری داستان هکری را روایت کرد که تلاش داشت از پل رنگین کمان سوءاستفاده کند اما درنهایت پنج اتریوم از سرمایه خود را نیز از دست داد. ارزش دلاری سرمایه از دست رفته هکر در زمان نگارش به هشت هزار دلار می‌رسد.
مرجع : تکراتو