دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ , 4 Mar 2024
جالب است ۰
متا اعلام کرد که کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از این پس می‌توانند NFTهای خود را در این دو شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.
منبع : دیجیاتو
متا اعلام کرد که کاربران فیس‌بوک و اینستاگرام از این پس می‌توانند NFTهای خود را در این دو شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، متا اعلام کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا NFTهای خود را در فیس‌بوک و اینستاگرام پست کنند. کاربران برای پست کردن NFTهایی که از طریق اتریوم، Polygon و Flow بدست آمده‌اند، باید حساب خود را به والت‌هایی (Wallet) مانند متامسک، تراست، کوین‌بیس و Dapper وصل کنند.

این خبر در حالی از سوی اینستاگرام منتشر می‌شود که حجم معاملات NFTها در بازار بزرگ OpenSea طی چند ماه گذشته حدود ۹۹ درصد کاهش یافته است. گفتنی است متا از ماه می در حال آزمایش پشتیبانی از انتشار پست‌های مربوط به مجموعه‌های NFT در اینستاگرام است و حال تأیید کرده که کاربران می‌توانند NFT‌های خود را در اینستاگرام و فیس‌بوک پست کنند.

براساس تصویری که متا در این مورد توئیت کرده، پست‌های مرتبط با NFTها مانند پست‌های معمولی اینستاگرام به نظر می‌رسند، اما دارای نشانی هستند که آن‌ها را به عنوان «کلکسیون دیجیتالی» (Digital Collectible) نشان می‌دهند.

بی‌شک سؤالات بسیاری در مورد نحوه اتصال و ایمن نگه داشتن حساب‌های کاربری مطرح می‌شود. برخی بر این باورند که ارتباط NFTها با فیس‌بوک و اینستاگرام می‌تواند احتمال حملات فیشینگ را افزایش دهد.

به گزارش فوربز و براساس داده‌های فهرست شده در DappRadar، حجم معاملات یکی از بزرگ‌ترین بازارهای NFT یعنی OpenSea، تنها در چهار ماه گذشته حدود ۹۹ درصد کاهش یافته است. در اوایل ماه می، این بازار بیش از ۲.۷ میلیارد دلار معامله داشت. داده‌های دیگری در Dune Analytics نشان می‌دهند حجم فروش از زمان اوج کاهش یافته است. به همین دلیل، برخی تحلیلگران بازار می‌گویند در شرایط فعلی زمان مناسبی برای ورود شبکه‌های اجتماعی مانند توئیتر، ردیت، فیس‌بوک و اینستاگرام به بازار NFT است هرچند این ورود دیرهنگام است.

باید دید کاربران شبکه‌های اجتماعی چه واکنشی به پست کردن NFTها در اینستاگرام و فیس‌بوک نشان می‌دهند.
کد مطلب : 19384
https://aftana.ir/vdceex8z.jh8ovi9bbj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی