يکشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۳ , 21 Jul 2024
جالب است ۰
اگر مکان‌یاب دوربین گوشی‌های هوشمند خود را خاموش نکنید، ممکن است که اطلاعات شما به راحتی در اختیار هکرها قرار گیرد.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما
اگر مکان‌یاب دوربین گوشی‌های هوشمند خود را خاموش نکنید، ممکن است که اطلاعات شما به راحتی در اختیار هکرها قرار گیرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شاید به دلایلی بخواهید یا مجبور باشید که عکسی را که توسط گوشی موبایل خود گرفته‌اید بر روی یک سایت بارگذاری کنید. در اینجا باید بدانید که اطلاعات آن عکس از جمله محل دقیقی که عکس را گرفته‌اید نیز با خود تصویر به سایت منتقل می‌شود.

اگر موقعیت‌یاب دوربین گوشی شما غیرفعال باشد، خود به خود این موضوع منتفی می‌شود، اما در صورت روشن بودن و همچنین در صورتی که وب‌سایت مورد نظر اقدامی در جهت پاک کردن اطلاعات اگزیف (EXIF) نکند، آن وقت است که دسترسی به موقعیتی که عکس را گرفته‌اید برای همه بسیار سهل و آسان می‌شود.

البته بسیاری از سایت‌هایی که پذیرای عکس‌های کاربران‌شان هستند، اطلاعات اگزیف را حذف می‌کنند. با این حال، بهترین کار این است که برای احتیاط، حواس‌تان به وضعیت موقعیت‌یاب باشد و به این نکته هم توجه کنید که اگر عکسی را که صرفا برای جایی می‌خواهید بارگذاری کنید، به هنگام گرفتن آن می‌توانید موقعیت‌یاب را غیرفعال کنید.

در عین حال، شاید برخی به دلایلی نخواهند موقعیت‌یاب گوشی خود را خاموش کنند. در این صورت می‌توانید از اپلیکیشن در گوشی و یا نرم‌افزار‌های مخصوص در رایانه برای پاک کردن این اطلاعات استفاده کنید.
کد مطلب : 19419
https://aftana.ir/vdcdno0f.yt0nf6a22y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی