کیف پول رمزارز بازیگر مشهور هالیوودی هک شد
کد مطلب: 19439
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
 
یک هکر صنعت ارز دیجیتال کیف پول رمزارز بیل موری، بازیگر سرشناس آمریکایی را هک و ۱۸۵ هزار دلار اتریوم وی را سرقت کرد.
کیف پول رمزارز بازیگر مشهور هالیوودی هک شد
 
 
Share/Save/Bookmark
یک هکر صنعت ارز دیجیتال کیف پول رمزارز بیل موری، بازیگر سرشناس آمریکایی را هک و ۱۸۵ هزار دلار اتریوم وی را سرقت کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یکی از هکرهای صنعت کریپتوکارنسی اقدام به هک کیف پول ارز دیجیتال بیل موری نموده و در این عملیات حدود ۱۸۵ هزار دلار اتریوم از سرمایه بازیگر مشهور به سرقت رفت.

بیل موری (Bill Murray)، بازیگر مشهور سینمای هالیوود اخیراً از طریق NFT اقدام به جمع‌آوری این سرمایه کرده بود.

در هفته جاری حدود هزار اثر هنری از بیل موری به فروش رفته است. مجموع فروش NFT وی به ۱۸۵ هزار دلار اتریوم می‌رسد. قرار بود این مبلغ به خیریه اهدا شود، اما تنها چند روز پس از جمع‌آوری سرمایه، تمامی ۱۸۵ هزار دلار توسط یک هکر به سرقت رفت.

هکر موفق شد وارد کیف پول رمزنگاری بازیگر مشهور هالیوودی شود و تمامی مبالغ حاصل از فروش NFT را به سرقت ببرد. هک کیف پول ارز دیجیتال بیل موری تنها یک نمونه از سوء استفاده هکرهای فضای کریپتو به شمار می‌رود. بیل موری تنها شخص مشهوری نیست که قربانی حملات فیشینگ و هکری صنعت کریپتوکارنسی می‌شود.

خبر هک کیف پول ارز دیجیتال بیل موری توسط CoinDesk گزارش شد. تیم موری توانست NFTهای واقعی مجموعه را از کیف پول در معرض خطر خود خارج کند، ولی در مجموع حدود ۱۱۹.۲ اتریوم (معال ۱۸۵۲۹۴ دلار آمریکا) از کیف پول بیل موری خارج شد.

طبق گزارش‌ها، تیم موری به پلیس شکایت کرده است، اما با توجه به ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، مشخص نیست که آیا آن‌ها در بازیابی وجوه از دست رفته موفق خواهند بود یا خیر. سازمان‌های دولتی به طور فزاینده‌ای به دنبال کلاهبرداران فضای کریپتو هستند، اما هکرهای کریپتوکارنسی معمولاً به جای حمله به کیف پول‌های شخصی به سراغ کلاهبرداری‌های بزرگ و عملیات «راگ پول» (rug pulls) می‌روند. باید دید که آیا قدرت اجتماعی موری به او کمکی خواهد کرد یا خیر.

ست گرین (Seth Green)، بازیگر همکار موری نیز در گذشته مورد حمله هکری قرار گرفته بود. هکرها اخیراً NFTهای ایپ ست گرین را به سرقت بردند. وی برای بازپس‌گیری سرمایه‌ خود مجبور شد حدود ۳۰۰ هزار دلار باج بپردازد.
مرجع : تکراتو