سایت شرکت هتل‌داری اینترکانتیننتال هک شد
کد مطلب: 19467
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰
 
سیستم‌های اینترکانتیننتال، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هتل‌داری انگلستان دستخوش حمله سایبری شد.
سایت شرکت هتل‌داری اینترکانتیننتال هک شد
 
 
Share/Save/Bookmark
سیستم‌های اینترکانتیننتال، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های هتل‌داری انگلستان دستخوش حمله سایبری شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، شرکت هتل‌داری اینترکانتیننتال انگلستان فعالیت غیرمجاز در بخش‌هایی از سیستم‌های فناوری اطلاعات خود را گزارش کرده است.

در اثر این دسترسی غیرمجاز کانال‌های رزرو این شرکت و سایر برنامه‌های کاربردی آن از روز گذشته به طور قابل توجهی مختل شده است.

در بیانیه این غول هتل‌داری آمده: شرکت هتل‌داری اینترکانتیننتال طرح‌های واکنشی خود را اجرا کرده و موضوع را به مقامات نظارتی مربوطه اطلاع داده است و از نزدیک با تأمین‌کنندگان امنیت فناوری خود همکاری می‌کند. متخصصان بیرونی نیز برای بررسی این حادثه مشغول به کار شده‌اند. اینترکانتیننتال در تلاش است تا همه سیستم‌ها را در اسرع وقت به‌طور کامل بازگرداند و ماهیت، وسعت و تأثیر حادثه را ارزیابی کند. ما به‌عنوان بخشی از پاسخ خود به این اختلالات از مالکان و اپراتورهای هتل‌ها حمایت خواهیم کرد.

این شرکت که مالک برندهایی چون Holiday Inn, Hotel Indigo, Kimpton, Crowne Plaza, Voco and Six Senses است اعلام کرده در آینده‌ای نه‌چندان دور یک به‌روزرسانی ارائه خواهد کرد.

شرکت هتل‌داری اینترکانتیننتال در ۱۵ آوریل ۲۰۰۳ توسط جوان تریپ (Juan Trippe) پایه‌گذاری شد. درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳ میلیارد دلار بوده و در سال ۲۰۲۲ نیز ۳۵۰ هزار کارمند در این شرکت مشغول به کار هستند.
مرجع : سایبربان