اشتباه ۲۵۰ هزار دلاری گوگل
گوگل با اشتباه خود یک بلاگر را پولدار کرد
کد مطلب: 19544
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
 
شرکت گوگل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را به حساب یک بلاگر ریخت و متوجه نشده بود.
گوگل با اشتباه خود یک بلاگر را پولدار کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
شرکت گوگل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را به حساب یک بلاگر ریخت و متوجه نشده بود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، گوگل در یک خطای انسانی، حدود ۲۵۰ هزار دلار به حساب یک بلاگر بلاگر و مهندس امنیتی ارسال کرد که می‌گوید حدود یک ماه منتظر مانده تا این شرکت برای پس گرفتن این پول، درخواست کند.

سام کِری در توییتی نوشت: این غول فناوری، تصادفی ۲۴۹ هزار و ۹۹۹ دلار را به حساب او فرستاده است.

وی در این پیام نوشت: اگر پول را نمی‌خواهید مشکلی نیست.


این بلاگر پول را خرج نکرد و منتظر ماند گوگل برای پس گرفتن آن اقدام کند. وی به اخبار شبکه ان‌پی‌آر (NPR) آمریکا گفت: برای اجتناب از پرداخت مالیات مربوط به این پول، ممکن است لازم باشد آن را به حساب دیگری منتقل کند.

سام کری، مهندس امنیتی است که برای شناسایی آسیب‌پذیری‌ها در نرم افزار شرکت‌ها، پول دریافت می‌کند و برای کشف آسیب‌پذیری‌ها و دریافت جایزه، برای سازمان‌هایی مانند گوگل کار کرده است. با این حال، وی ارتباطی بین کار برای گوگل و انتقال این پول نمی‌بیند.

سخنگوی گوگل به ان‌پی‌آر اعلام کرد: تیم ما اخیرا در نتیجه یک خطای انسانی، پرداخت اشتباهی انجام داده است. ما از این که فرد مذکور با ما تماس گرفته است، سپاسگزاریم و برای جبران این مسئله، تلاش می‌کنیم و قصد داریم پول را برگردانیم.

بر اساس گزارش وب‌سایت بیزنس اینسایدر، اتفاق مشابهی ماه گذشته در وب‌سایت کریپتو دات کام روی داد و این صرافی رمزارز، تصادفی به جای ۱۰۰ هزار دلار، بیش از ۱۰ میلیون دلار به حساب یک زن منتقل کرد و هفت ماه طول کشید تا متوجه این اشتباه شود و در طول این مدت، فرد مذکور بخش زیادی از پول را خرج یا جابه‌جا کرده بود.
مرجع : خبرگزاری ايسنا