تأثیر تعویض سیمکارت پس از یک حمله سایبری
کد مطلب: 19563
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
 
یک محقق امنیت سایبری اندونزیایی تأثیر تعویض سیمکارت پس از یک حمله سایبری را مورد بررسی قرار داد.
تأثیر تعویض سیمکارت پس از یک حمله سایبری
 
 
Share/Save/Bookmark
یک محقق امنیت سایبری اندونزیایی تأثیر تعویض سیمکارت پس از یک حمله سایبری را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، آبهیمانیو واچوویداجات، کارشناس امنیت سایبری اندونزیایی معتقد است که تغییر شماره تلفن همراه پس از حمله سایبری امکان‌پذیر است، اما دشواری چندان زیادی را برای هک‌های احتمالی در آینده نخواهد داشت.

این کارشناس اندونزیایی در گزارشی که به‌تازگی منتشرشده توضیح داد: با تغییر سیمکارت هک دشوارتر نخواهد شد؛ زیرا داده‌های شخصی شما در سیم‌کارت ذخیره نمی‌شوند، بلکه در پایگاه داده خدمات ثبت‌شده با استفاده از شماره تلفن همراه به‌عنوان عامل شناسایی، ذخیره می‌شوند.

به گفته وی، سیستم‌های امنیتی نسبی هستند، چه از یک سیمکارت داخلی استفاده شود چه از یک سیمکارت خارجی؛ چراکه موضوع به ارائه‌دهنده یا اپراتور مورد استفاده بستگی دارد. اگر ارائه‌دهنده سیستم امنیتی ضعیفی داشته باشد، امکان هک وجود دارد.

آبهیمانیو خاطرنشان کرد که امنیت داده‌ها به کارایی هر ارائه‌دهنده خدمات در محافظت از داده‌های کاربر وابسته است.

پیش از این، گزارش شده بود که جانی جی پلات، وزیر ارتباطات و اطلاعات اندونزی، شماره تلفن همراه خود را با یک شماره آمریکایی در پی حمله سایبری که گفته می‌شود توسط یک هکر به نام بیورکا (Bjorka) انجام شده، جایگزین کرده است. این هکر در حساب توییتری خود تصمیم و دلایل وزیر را زیر سؤال برد و در حساب کاربری خود در توییتر از وزیر این سؤال طعنه‌آمیز را پرسید: آیا این درست است که سیم‌کارت‌های اندونزیایی دیگر برای استفاده ایمن نیستند؟

بیورکا اخیراً پس از افشای اطلاعات حساس تعدادی از مقامات دولتی کشور اندونزی، ازجمله جانی جی پلات، وزیر ارتباطات و اطلاعات، توجه عموم را به خود جلب کرده است.

طبق گزارش‌های قبلی، بیورکا داده‌های ریاست جمهوری را هک کرده و نامه‌های ریاست جمهوری و اسناد فوق محرمانه را از این سازمان اطلاعاتی به دست آورده است. این هکر همچنین اطلاعات حساسی را که متعلق به تعدادی از مقامات دولتی ازجمله جانی جی پلات، وزیر ارتباطات و اطلاعات (Kominfo) بود، افشا کرد.
مرجع : سایبربان