نسخه بتای توسعه‌دهندگان iOS 16.1 منتشر شد
کد مطلب: 19567
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
 
بتای جدید توسعه‌دهندگان iOS 16.1 تغییراتی از جمله رفع باگ کپی پیست و نمایش مناسب متنی و بصری میزان شارژ باتری را به همراه دارد.
نسخه بتای توسعه‌دهندگان iOS 16.1 منتشر شد
 
 
Share/Save/Bookmark
بتای جدید توسعه‌دهندگان iOS 16.1 تغییراتی از جمله رفع باگ کپی پیست و نمایش مناسب متنی و بصری میزان شارژ باتری را به همراه دارد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، اپل چند وقت پیش بالاخره iOS 16 را منتشر کرد و حالا به فاصله کوتاهی، توسعه به‌روزرسانی‌های جدید برای این نسخه را آغاز کرده است. دومین بتای توسعه‌دهندگان iOS 16.1 به تازگی منتشر شده و افزون بر اعمال تغییرات در نشانگر باتری که موجب نمایش میزان شارژ به‌صورت بصری می‌شود، یک باگ مربوط به مجوزهای کپی و پیست را هم برطرف کرده است.

بررسی بتای جدید توسعه‌دهندگان iOS 16.1 که سه‌شنبه منتشر شده، از تغییرات جالب توجهی در سیستم عامل آیفون خبر می‌دهد. اولین تغییر رفع باگی است که در هنگام کپی و پیست اطلاعات از یک اپ به اپ‌های دیگر به وجود می‌آمد. اپل پیش‌تر گفته بود که در حال بررسی این مشکل است. حالا این باگ برطرف شده است.

به‌علاوه، حالا تغییراتی را در نشانگر باتری آیفون می‌بینیم. کوپرتینویی‌ها در iOS 16 بالاخره قابلیتی را به سیستم عامل خود اضافه کردند تا امکان نمایش درصد شارژ باتری وجود داشته باشد. آپدیت قبلی به جای این که صرفا میزان خالی شدن باتری را به‌صورت بصری نشان دهد، درصد شارژ را روی آن به نمایش در می‌آورد.

اما حالا در iOS 16.1 هر دو امکان با هم ترکیب شده تا افزون بر نمایش درصد، وضعیت بصری را هم ببینیم. در این به‌روزرسانی میزان شارژ باقی مانده با رنگ سفید و بخش خالی باتری با رنگ خاکستری نمایش داده می‌شود.

آپدیت iOS 16.1 بتا ۲ در حال حاضر صرفا در اختیار توسعه‌دهندگان قرار دارد ولی انتظار می‌رود که به‌زودی عموم آزمایش‌کنندگان بتا هم بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. فعلا مشخص نیست که این به‌روزرسانی دیگر شامل چه تغییراتی است، اما بررسی‌ها ادامه دارد.
مرجع : دیجیاتو