حمله هکرها به سایت‌های دولتی ایران
کد مطلب: 19569
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۶
 
یک گروه هکری مدعی شده است که به وب‌سایت‌های دستگاه‌های دولتی حمله سایبری می‌کند.
حمله هکرها به سایت‌های دولتی ایران
 
 
Share/Save/Bookmark
یک گروه هکری مدعی شده است که به وب‌سایت‌های دستگاه‌های دولتی حمله سایبری می‌کند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، یک گروه هکری به نام انانیموس (Anonymous) در توییتر ادعا کرد که در تلاش است تا به وب‌سایت‌های دستگاه‌های دولتی ایران حمله سایبری کند.

انانیموس گروهی هکتیویست (هکر + اکتیویست) است که به رابین هود در فضای مجازی مشهورند و از تخصص خود برای حمله سایبری به زیرساخت‌های کشورها و کارزارهای اجتماعی استفاده می‌کنند.

این گروه هکری ادعا کرده است که سایت‌های دولت، بانک مرکزی، صدا و سیما و چندین دستگاه دولتی دیگر را برای هک کردن در نظر گرفته است که پس از این ادعا، تا کنون درگاه ملی دولت هوشمند، سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بانک مرکزی از دسترس کاربران خارج شده‌اند.

این در حالی است که مسئولان همچنان در مقابل این تهدید واکنشی نشان نداده‌اند و خبری مبنی بر هک شدن این سایت‌ها در شبکه‌های اجتماعی در حال دست به دست شدن است.

مصطفی قمری‌وفا، سخنگوی بانک مرکزی در واکنش شایعه هک شدن سایت بانک مرکزی، در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: درگاه اینترنتی بانک مرکزی، در دسترس است و صرفا دقایقی به دلیل حمله به کانال ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی به بانک مرکزی، از دسترس خارج شده بود.