واتس‌اپ و اینستاگرام فیلتر شدند
کد مطلب: 19572
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۸
 
دسترسی کاربران ایرانی به دو اپلیکیشن واتس‌اپ و اینستاگرام از روز ۳۰ شهریور قطع شد.
واتس‌اپ و اینستاگرام فیلتر شدند
 
 
Share/Save/Bookmark
دسترسی کاربران ایرانی به دو اپلیکیشن واتس‌اپ و اینستاگرام از روز ۳۰ شهریور قطع شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، بررسی وضعیت اینترنت همراه و ثابت نشان می‌دهد که دسترسی به دو اپلیکیشن اینستاگرام و واتس‌اپ با IP ایران از روز ۳۰ شهریور ممکن نیست و کاربران داخل کشور باید برای دسترسی به این دو اپلیکیشن و استفاده از آن‌ها از فیلترشکن استفاده کنند.

ظهر چهارشنبه ۳۰ شهریور، وزیر ارتباطات هر گونه کاهش دسترسی به اینترنت و محدودیت در میزان دسترسی را تکذیب کرده بود، اما به نظر می‌رسد پهنای باند اینستاگرام و واتس‌اپ نه تنها کاهش پیدا کرده بلکه فیلتر شده‌اند.

گفتنی است، منابع رسمی کشور این خبر را تکذیب و یا تأیید نکرده‌اند و مشخص نیست که اینستاگرام و واتس‌اپ قرار است به صورت موقت فیلتر باشند و یا به پایان این دو اپلیکیشن در ایران رسیده‌ایم.

البته اینستاگرام طی ماه‌های اخیر بارها و بارها با افت پهنای باند مواجه بوده اما مسئولان مختلف تأکید کرده‌اند که هیچ‌گاه فیلتر نشده است. هرچند همچنان باید منتظر واکنش نهادهای مسئول نسبت به این اختلال بود.

این در صورتی است که بسیاری از کاربران اینترنت اعلام کرده‌اند که حتی فیلترشکن‌ها نیز در داخل کشور از کار افتاده‌اند و با IP ایران فعال نمی‌شوند.