داده‌های محرمانه دولتمردان مکزیک هک شد
کد مطلب: 19610
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
 
یک تیم هکری موفق شده است که چیزی حدود ۶ ترابایت از اطلاعات محرمانه دولتمردان مکزیک را به سرقت ببرد.
داده‌های محرمانه دولتمردان مکزیک هک شد
 
 
Share/Save/Bookmark
یک تیم هکری موفق شده است که چیزی حدود ۶ ترابایت از اطلاعات محرمانه دولتمردان مکزیک را به سرقت ببرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، طی یک عملیات هک بزرگ اطلاعات محرمانه دولتی در مکزیک فاش شده است و هکرها ۶ ترابایت داده را سرقت کرده‌اند.

این اطلاعات شامل هزاران ایمیل از نیروهای مسلح است که نقاط ضعف کشور در برابر حملات سایبری را به دلیل عدم سرمایه گذاری و آمادگی ضعیف فناورانه در مقابل حملات سایبری نشان می‌دهد.

آندرس مانوئل لوپز اورادور روز گذشته تأیید کرد وزرات دفاع کشور با عملیات هک روبرو شده و جزئیاتی درباره این وضعیت را فاش کرد. به گفته او اطلاعاتی در مورد جنایتکاران، جزئیات ارتباطات و نظارت سفیر ایالات متحده در مکزیک را نشان می‌دهد.

گروهی از هکرها به نام Guacamaya مسئولیت این حمله سایبری را بر عهده گرفته و در وب‌سایتشان اعلام کرده‌اند به ۶ ترابایت داده دسترسی پیدا کرده‌اند.

به گفته فرانسیسکو سولانو، یکی از مدیران ارشد سرویس‌های فناوری اطلاعات و شرکت لوجیکال، گستردگی این هک نشان‌دهنده برنامه‌ریزی‌های دقیق برای انجام حمله است. او در این باره می‌گوید: این رویداد به طور اتفاقی نیفتاده است.

به گفته سولانو و دیگر تحلیلگران هکرها از شکاف امنیتی به نام ProxyShell استفاده کردند که سال گذشته در سرور مایکروسافت ردیابی شده بود.

هرچند راه حل‌ها برای حل این مشکل مهیا بودند اما دولت باید آپدیت‌هایی انجام می‌داد. سولانو در این باره گفت: پادزهر وجود داشت اما هیچکس از آن استفاده نکرده است. به نظر می‌رسد منابع مالی برای حل این مشکل وجود نداشته است.
مرجع : خبرگزاری مهر