واتس‌اپ رفع فیلتر نشده یک پیام‌رسان دیگر هم فیلتر شد
کد مطلب: 19614
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۹
 
با اینکه خبر رفع فیلتر واتس‌اپ برای برخی از کاربران به گوش می‌رسید، یک پیام‌رسان دیگر هم به فهرست فیلتری‌های کشور اضافه شد.
واتس‌اپ رفع فیلتر نشده یک پیام‌رسان دیگر هم فیلتر شد
 
 
Share/Save/Bookmark
با اینکه به تازگی خبر رفع فیلتر واتس‌اپ برای برخی از کاربران به گوش می‌رسید، یک پیام‌رسان دیگر هم به فهرست فیلتری‌های کشور اضافه شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، با اینکه گفته شده بود فیلترینگ واتس‌اپ برای برخی از کاربران برداشته شده و در ساعات اولیه تعدادی از کاربران توانسته بودند از تعدادی از اپراتورها به واتس‌اپ دسترسی داشته باشند، گفته شد این اتفاق بر اساس باگ فیلترینگ بود و وزارت ارتباطات رفع محدودسازی واتس‌اپ را رسما تکذیب کرد.

با این حال، یک پیام‌رسان دیگر که مخصوص گیمرهاست، اکنون استفاده از دیسکورد برای بسیاری از کاربران ایرانی بدون VPN امکان پذیر نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد نسخه وب دیسکورد با IP ایران در دسترس نیست و نسخه موبایل نیز با اختلال همراه است. دیسکورد یک پلتفرم ارتباطی است که بیشتر گیمرها از آن استفاده می‌کنند و می‌توان در آن با دیگران چت کرد یا جلسات صوتی داشت.

دیسکورد در سال ۹۸ نیز برای مدت کوتاهی فیلتر شد. اکنون نیز به نظر می‌رسد در پی موج فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتس‌اپ و... دوباره فیلتر شده است تا ارتباط کاربران فضای مجازی روز به روز محدودتر از گذشته شود.
مرجع : دیجیاتو