دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ , 4 Dec 2023
جالب است ۰
با اینکه خبر رفع فیلتر واتس‌اپ برای برخی از کاربران به گوش می‌رسید، یک پیام‌رسان دیگر هم به فهرست فیلتری‌های کشور اضافه شد.
منبع : دیجیاتو
با اینکه به تازگی خبر رفع فیلتر واتس‌اپ برای برخی از کاربران به گوش می‌رسید، یک پیام‌رسان دیگر هم به فهرست فیلتری‌های کشور اضافه شد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، با اینکه گفته شده بود فیلترینگ واتس‌اپ برای برخی از کاربران برداشته شده و در ساعات اولیه تعدادی از کاربران توانسته بودند از تعدادی از اپراتورها به واتس‌اپ دسترسی داشته باشند، گفته شد این اتفاق بر اساس باگ فیلترینگ بود و وزارت ارتباطات رفع محدودسازی واتس‌اپ را رسما تکذیب کرد.

با این حال، یک پیام‌رسان دیگر که مخصوص گیمرهاست، اکنون استفاده از دیسکورد برای بسیاری از کاربران ایرانی بدون VPN امکان پذیر نیست. بررسی‌ها نشان می‌دهد نسخه وب دیسکورد با IP ایران در دسترس نیست و نسخه موبایل نیز با اختلال همراه است. دیسکورد یک پلتفرم ارتباطی است که بیشتر گیمرها از آن استفاده می‌کنند و می‌توان در آن با دیگران چت کرد یا جلسات صوتی داشت.

دیسکورد در سال ۹۸ نیز برای مدت کوتاهی فیلتر شد. اکنون نیز به نظر می‌رسد در پی موج فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و واتس‌اپ و... دوباره فیلتر شده است تا ارتباط کاربران فضای مجازی روز به روز محدودتر از گذشته شود.
کد مطلب : 19614
https://aftana.ir/vdcayin6.49no615kk4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی