بُعد اقتصادی حملات سایبری به زیرساخت‌های شهری
کد مطلب: 19621
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۰
 
با افزایش و گستردگی حمله‌های سایبریبه زیرساخت‌های شهری، دولت‌ها باید بودجه‌ای هم برای این نوع مبارزه‌ها در نظر بگیرند.
بُعد اقتصادی حملات سایبری به زیرساخت‌های شهری
 
 
Share/Save/Bookmark
با افزایش و گستردگی حمله‌های سایبریبه زیرساخت‌های شهری، دولت‌ها باید بودجه‌ای هم برای این نوع مبارزه‌ها در نظر بگیرند.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مدیران بریتانیایی ادعا کرده‌اند که زیان‌های اقتصادی ناشی از حملات سایبری به زیرساخت‌های شهری در سراسر قلمرو، بسیار بیشتر از بودجه‌های اختصاصی برای مبارزه با آن‌ها است. در واقع، بر اساس تحقیقات انجام شده در این زمینه، با وجود افزایش ۷۰ درصدی بودجه لازم برای به حداقل رساندن اثرات ناشی از حملات سایبری بر زیرساخت‌های سراسر بریتانیا طی ۱۲ ماه گذشته، همچنان مدیران با کمبود هزینه برای به حداقل رساندن این تهدیدها مواجه هستند و همین امر، کشف و واکنش به حملات سایبری را با مشکل جدی مواجه کرده است.

حدود ۶۲ درصد از مدیران نیز ادعا کرده‌اند که شناسایی حملات سایبری بر زیرساخت‌ها مستلزم صرف زمان زیادی است که ۶۰ درصد از آن‌ها حتی در تعیین چگونگی و چرایی وقوع حملات با مشکل مواجه هستند.

به طور میانگین، اغلب مدیران حدود ۳۹ درصد از بودجه اختصاص یافته به فناوری اطلاعات را در شهرهای خود صرف امنیت سایبری می‌کنند که پیش‌بینی شده است این مقدار در سال آینده به میزان ۲۳ درصد افزایش یابد. البته بسیاری از مدیران بریتانیایی بر این باور هستند که اگرچه کشف و مقابله با حملات سایبری مستلزم صرف هزینه بسیاری است، با این حال چنانچه بودجه اختصاص یافته برای آن به درستی مورد استفاده قرار گیرد، مشکلات هزینه‌ای بسیار کمی پیش روی برنامه‌ریزان شهری قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر، تنها حدود یک‌چهارم مدیران بریتانیایی از یک رویکرد استاندارد برای کشف و به حداقل رساندن اثرات ناشی از حملات سایبری بر زیرساخت‌ها پیروی می‌کنند و همین امر منجر به کاهش بودجه برای تکمیل فرآیند مبارزه با این حملات شده است.

علاوه بر این، تنها یک‌پنجم برنامه‌ریزان شهرهای بریتانیا توانسته‌اند فرآیندهای مبارزه با حملات سایبری را به درستی انجام دهند که همین امر، منجر به کاهش بودجه میان سایر شهرها شده است.

اشتباهات برنامه‌ریزان در صرف هزینه‌های مربوط به کشف و مبارزه با حملات سایبری مشکلات بسیاری را پیش روی این افراد قرار داده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به مشکلات وابسته به قابلیت رؤیت حملات در مرزهای فناوری عملیاتی و اطلاعاتی اشاره کرد که شناسایی آن‌ها را پیش از وقوع سخت‌تر می‌کند.
مرجع : ایمنا