تیغ فیلترینگ گوش فیفا را هم برید
کد مطلب: 19632
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰
 
در ادامه فیلتر کردن بازی‌های محبوب آنلاین، این بارنوبت به بازی فیفا رسید.
تیغ فیلترینگ گوش فیفا را هم برید
 
 
Share/Save/Bookmark
در ادامه فیلتر کردن بازی‌های محبوب آنلاین، این بارنوبت به بازی فیفا رسید.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، به نظر می‌رسد که تیغ تیز متولیان اینترنت در ایران بعد از قربانی کردن واتساپ و اینستاگرام، رو به بازی‌های آنلاین پرطرفدار آورده است. حالا خبر از فیلترینگ فیفا رسیده است.

چند روز پیش اخباری مبنی بر فیلترینگ برخی بازی‌های آنلاین پرطرفدار از جمله کال آو دیوتی موبایل (Call of Duty Mobile) و برخی دیگر از عناوین بتل رویال رسید و حالا فیفا نیز به این لیست اضافه شده‌اند.

در یک هفته اخیر و با توجه به اعتراضات، مشکل‌ها و اختلال‌های زیادی در دسترسی به اینترنت آزاد ایجاد شده است. با این وجود کمتر کسی گمان می‌کرد این وضعیت به بازی‌های آنلاین و پرطرفدار نیز سرایت کند.

با این وجود فرایند ایجاد محدودیت برای بازی‌های آنلاین با فیلتر شدن بازی پرطرفدار و قدیمی کلش آو کلنز آغاز شد و سپس با فیلترینگ کال آو دیوتی موبایل، فورتنایت، Apex Legends و آثار دیگر ادامه یافت.

فراتر از این، فیفا ۲۳ که تنها چند روز از انتشار آن می‌گذرد، با وجود اتصال به سرور کلی و اصلی بازی، امکان تجربه بازی آنلاین با دیگر کاربران را ندارد. به بیان بهتر، در صورتی که بخواهید بخش‌هایی مثل قسمت Season یا قسمت‌های آنلاین حالت آلتیمیت تیم بازی مثل Division Rivals را تجربه کنید، پس از پیدا شدن رقیب بلافاصله پیغام خطایی دریافت خواهید کرد و به صفحه قبل برمی‌گردید.

البته با‌توجه به پیغام خطایی که در قسمت Season داده می‌شود، به‌نظر می‌رسد این مشکل ناشی از محدود شدن Nat Type بازیکنان ایرانی است که باعث بروز چنین مشکلی شده است.
مرجع : تکراتو