پس از کش و قوس‌های فراوان
ایلان ماسک: توییتر را ۴۴ میلیارد دلار می‌خرم
کد مطلب: 19638
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
 
پس از جنجال چند ماهه، بالاخره ایلان ماسک در نامه‌ای از تغییر مواضع خود نسبت به توییتر خبر داد و به دادگاه اعلام کرد حاضر است این شبکه اجتماعی را با قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد.
ایلان ماسک: توییتر را ۴۴ میلیارد دلار می‌خرم
 
 
Share/Save/Bookmark
پس از جنجال چند ماهه، بالاخره ایلان ماسک در نامه‌ای از تغییر مواضع خود نسبت به توییتر خبر داد و به دادگاه اعلام کرد حاضر است این شبکه اجتماعی را با قیمت ۴۴ میلیارد دلار بخرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که از خرید توییتر منصرف شده بود، حالا تغییر موضع داده و نامه‌ای محرمانه به دادگاه سلطنتی تسلیم کرده و خواستار ادامه معامله با شرایط اولیه قرارداد و قیمت ۴۴ میلیارد دلاری شده است.

مستندات مربوط به یک پرونده که اطلاعات آن نیز به اشتراک گذاشته شده است که نشان می‌دهد ایلان ماسک تغییر موضع داده است. پس از رسانه‌ای شدن این خبر، ارزش سهام توییتر حدود ۱۲.۷ درصد افزایش یافت و در ساعاتی تا ۲۲ درصد افزایش نیز اوج گرفت. در حالی که چند ماه قبل، ایلان ماسک اعلام کرده بود که از خرید توییتر منصرف شده است، اما مستندات جدید نشان می‌دهد وی تغییر موضع داده است و می‌خواهد معامله را با همان شرایط اولیه پیش ببرد و این شبکه اجتماعی از آن خود کند.


در نامه محرمانه ایلان ماسک ظاهرا به این موضوع اشاره کرده که معامله را با شرایط اولیه ادامه می‌دهد. این در حالی است که توییتر بعد از انصراف ایلان ماسک از خرید این شبکه اجتماعی، شکایتی علیه وی تنظیم کرد. یکی از سخنگویان توییتر تایید کرد که ایلان ماسک نامه‌ای برای ادامه انجام معامله به SEC ارسال کرده است و می‌خواهد توییتر را با قیمت هر سهم ۵۴.۲۰ دلار خریداری کند.

ایلان ماسک ابتدا با خرید توییتر در ماه آوریل به ازای قیمت هر سهم ۵۴.۲۰ دلار موافقت کرد، اما در جولای ادعا کرد تعداد حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی جعلی و فیک هستند و اگر توییتر نتواند ثابت کند در مورد تعداد کاربرانش اطلاعات درستی ارائه نکرده است، قرارداد ملغی می‌شود. خرید توییتر با چالش وارد شده از سوی ایلان ماسک به شرایط پیچیده‌ای وارد شد. توییتر، ادعای ایلان ماسک مبنی بر جعلی بودن حساب‌های کاربری را رد کرد و شکایتی نیز علیه وی در دادگاه سلطنتی تنظیم کرد.

این احتمال وجود دارد که تغییر موضع مجدد ایلان ماسک به این دلیل باشد که وکلای وی به این نتیجه رسیده‌اند در این دعوی بازنده خواهد شد و به همین دلیل پیش‌دستی کرده‌اند تا بازنده از میدان خارج نشوند.
مرجع : دیجیاتو