دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ , 4 Mar 2024
جالب است ۰
قرار است نمایشگاه جیتکس به زودی در مراکش آفریقا، جایی که صنعت فناوری اطلاعات در آن گسترش روزمره دارد، برگزار شود.
قرار است نمایشگاه جیتکس به زودی در مراکش آفریقا، جایی که صنعت فناوری اطلاعات در آن گسترش روزمره دارد، برگزار شود.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، جیتکس، بزرگترین نمایشگاه فناوری جهان سفری جدید به آفریقا را آغاز می‌کند و از میراث ۴۲ ساله این نمایشگاه در ارتباط غول‌های فناوری، دولت‌ها، استارت‌آپ‌ها، سرمایه‌گذاران و مراکز نوآوری جهانی برای شتاب بخشیدن، همکاری و کشف سرمایه‌گذاران جدید در این قاره که روز به روز در حال رشد در جهان است، بهره می‌برد.

افتتاحیه جیتکس آفریقا از ۳۱ می تا ۲ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۰ خرداد الی ۱۲ خرداد ۱۴۰۲) در مراکش برگزار می‌شود و توجه جهان فناوری را به پتانسیل گسترده جوان‌ترین قاره جهان جلب می‌کند و چشم‌اندازی را برای ارتباط بیشتر، پایدارتر، و فراگیرتر و اقتصاد مبتنی بر فناوری شکل می‌دهد.

این رویداد برجسته اولین سرمایه‌گذاری خارجی برای GITEX GLOBAL، برند فناوری تاثیرگذار مورد اعتماد مدیران بین المللی فناوری است. در یک کنفرانس مطبوعاتی در جریان جیتکس ۲۰۲۲ در دبی اعلام شد که امسال ظرفیت این نمایشگاه در مرکز تجارت جهانی دبی بیش از دو میلیون فوت مربع با بیش از پنج هزار غرفه‌دار از ۹۰ کشور جهان بود.

جیتکس آفریقا با مشارکت آژانس توسعه دیجیتال (ADD)، یک نهاد عمومی استراتژیک که دستور کار تحول دیجیتال دولت مراکش را تحت نظارت وزارت انتقال دیجیتال و اصلاحات اداری مراکش رهبری می‌کند، راه‌اندازی شده است.

شرکت KAOUN International، برگزارکننده رویدادهای خارج از کشور مرکز تجارت جهانی دبی، این مشارکت را برای این تلاش تجاری مورد انتظار در منطقه بسیار مورد توجه فناوری رهبری خواهد کرد و رسماً کمپین جهانی «برو آنجا» (Go There) را برای کمپین جیتکس آفریقا راه اندازی کرده است.

محمد دریسی ملیانی، مدیر کل آژانس توسعه دیجیتال در مراسم اعلام رسمی و امضای همکاری این نمایشگاه گفت: ما مفتخریم که این رویداد را در قاره‌ای برگزار کنیم که شاهد رشد پویا، اقتصادی و اجتماعی در بسیاری از زمینه‌ها هستیم.

با سیاست‌های سازگار با فناوری در قاره‌ای که اکنون به مراتب در دسترس‌تر است، سرمایه‌گذاری آفریقا در حال افزایش است. تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بازار فناوری از ۱۱۵ میلیارد دلار به ۷۱۲ میلیارد دلار تا سال ۲۰۵۰ می‌رسد، در حالی که رشد سرمایه‌گذاری استارت‌آپ‌ها شش برابر بیشتر از هر جای دیگری است. تنها در شش سال، آفریقا از صفر به ارزش هفت شرکت به بالای یک میلیارد دلار رسیده است که چهار شرکت سال گذشته تأسیس شده بودند.
کد مطلب : 19689
https://aftana.ir/vdccoeqs.2bqo48laa2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی