وزارت ارتباطات امضای نامه اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی را تکذیب کرد
کد مطلب: 19813
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳
 
رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات ضمن تکذیب شایعه امضا شدن نامه اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی، توضیحاتی را مطرح کرد.
وزارت ارتباطات امضای نامه اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی را تکذیب کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
مهر: رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات ضمن تکذیب شایعه امضا شدن نامه اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی، توضیحاتی را مطرح کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، مدتی است تصویری از یک نامه سری در فضای مجازی دست به دست می‌شود که گفته شده این نامه دستور به اعمال محدودیت‌های شدید اینترنتی داده است و همچنین، امضای عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات پای آن نامه است.

به همین دلیل، محمد احسان خرامید، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ارتباطات توضیحاتی را درباره این نامه ارائه کرد و در صفحه شخصی خود نوشت:

«از دیروز در فضای مجازی تصویر نامه‌ای بدون سربرگ، شماره و امضا با عنوان «سرّی» و با موضوع اعمال محدودیت‌های شدید در اینترنت منتشر شده که آن را به دکتر زارع‌پور منتسب کرده‌اند.

اول: از وزیر سؤال کردم و در پاسخ گفتند: در طول عمرم نه چنین نامه‌ای را دیده‌ام و نه امضا کرده‌ام.

دوم‌: ماموریت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه که در آن زمان دکتر زارع‌پور مسئولیت آن را برعهده داشتند توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات قوه قضاییه و توسعه خدمات الکترونیکی این قوه است که نتایج آن راه اندازی ده ها خدمت برخط در قوه قضاییه... مانند احراز هویت برخط، دریافت سوء و عدم سوء پیشپینه برخط، ارسال لوایح بصورت الکترونیک، نوبت دهی برخط و... بوده که در نوع خود قابل توجه است.

سوم: اصولا مرکز مذکور هیچ مسئولیتی در حوزه مدیریت فضای مجازی ندارد که بخواهد در جلساتی با این موضوع شرکت کند و یا صورتجلسه‌ای امضا کند.

چهارم: با توجه به اینکه نامه مذکور فاقد حداقل موارد معمول مکاتبات اداری است و نه سربرگ دارد، نه تاریخ و نه حتی امضا. منتشرکنندگان خارجی و تاییدکنندگان داخلی آن اعتباری برای ایجاد حواشی بعدی را نیز ندارند.

پنجم: دفعات بعدی حواستان باشد که طبقه‌بندی سری را ایمیل نمی‌کنند.»
مرجع : خبرگزاری مهر