رونمایی از جدیدترین دستاوردهای سیسکو در Black Hat MEA
کد مطلب: 19867
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۳۰
 
شرکت سیسکو در نمایشگاه Black Hat MEA 2022 از جدیدترین دستاوردهای خود در امنیت سایبری رونمایی کرد.
رونمایی از جدیدترین دستاوردهای سیسکو در Black Hat MEA
 
 
Share/Save/Bookmark
سایبربان: شرکت سیسکو در نمایشگاه Black Hat MEA 2022 از جدیدترین دستاوردهای خود در امنیت سایبری رونمایی کرد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات)، در «Black Hat MEA 2022»، سیسکو (Cisco) آخرین نمونه کارها از نوآوری‌های امنیتی خود را به نمایش می‌گذارد و نشان می‌دهد که چگونه سازمان‌ها در عربستان سعودی می‌توانند محل کار خود را با کارهای ترکیبی ایمن کنند.

Black Hat MEA از ۱۵ تا ۱۷ نوامبر ۲۰۲۲ در ریاض برگزار می‌شود که به وسیله فدراسیون امنیت سایبری، برنامه‌نویسی و هواپیماهای بدون سرنشین عربستان سعودی (SAFCSP) سازماندهی شده است.

شرکت‌کنندگان دیدگاه سیسکو را در مورد اینکه چگونه نیروهای کار می‌توانند در هر کجا که کار می‌کنند، سازنده‌تر و محافظت‌تر باشند، خواهند شنید. کارشناسان معتقدند که حرکت به سمت کار هیبریدی طولانی مدت و افزایش حملات پیچیده، خطر تهدیدات سایبری بالقوه علیه زیرساخت‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌های حیاتی را افزایش داده است. تمرکز بر دستیابی به انعطاف‌پذیری امنیتی برای محافظت از یکپارچگی کسب و کار، مقاومت در برابر تهدیدات غیرقابل پیش‌بینی و سپس ظهور قوی‌تر بسیار مهم‌تر از همیشه است.

فادی یونس (Fady Younes)، مدیر امنیت سایبری و ارائه‌دهندگان خدمات سیسکو در اروپا، خاورمیانه و آفریقا گفت : برای تصمیم‌گیران فناوری اطلاعات، دستیابی به انعطاف‌پذیری امنیتی، محافظت از یکپارچگی کسب‌وکارشان برای مقاومت در برابر تهدیدات و ظهور قوی‌تر، بسیار حیاتی است. Black Hat MEA یک پلتفرم راهبردی برای رهبران صنعت فراهم می‌کند تا آینده امنیت سایبری را همسو کنند. در سیسکو، ما معتقدیم که اگر سازمان‌ها روی راه‌حل‌های امنیتی مناسب سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند موفق‌تر باشند.

سیسکو در غرفه «H3» حضور خواهد داشت. «B30» نوآوری‌های کلیدی زیر را در مجموعه امنیتی خود برجسته می‌کند:

اعتماد صفر
محیط‌های چند ابری، عدم دید و تهدیدهای سایبری دائماً در حال تحول واقعیت جدیدی است که مدل‌های امنیتی قدیمی دیگر نمی‌توانند از عهده آن برآیند. در دنیای هیبریدی اول، همه می‌توانند به یک تهدید داخلی تبدیل شوند. مدل اعتمادصفر (Zero Trust) به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از یکپارچگی کسب‌وکار خود با ایمن کردن دسترسی به روشی که مهاجمان و نه کاربران را ناامید کند، محافظت کنند.

احراز هویت بدون گذرواژه «Duo» اکنون برای مشتریان در عربستان سعودی به منظور محافظت از برنامه‌های «Single Sign On» با نام مخفف «SSO» در دسترس است. مشتریان می‌توانند با استفاده از بیومتریک کاربردی (Windows Hello و Mac touch ID) و کلیدهای امنیتی بدون هیچ رمز عبور وارد شوند. سیسکو برنامه «Duo Mobile» را به عنوان گزینه دیگری برای احراز هویت بدون رمز عبور اضافه می‌کند. این امر اجرا را ساده می‌کند و هزینه کل مالکیت را برای مشتریان کاهش می‌دهد و همچنین نیازهای همه کاربران نهایی را بهتر برآورده می‌کند، زیرا پذیرش جهانی بیومتریک پس از چندین سال رشد شدید متوقف شده است. در بین مشتریان Duo، بیومتریک در ۸۱ درصد از دستگاه‌های تلفن همراه فعال شده است.

امنیت شبکه
داده‌ها نشان می‌دهد که دورکاری کارمندان کمتر شده است. احراز هویت دسترسی از راه دور از زمان اوج خود در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته و در سال ۲۰۲۲ به پایین‌تر از سطوح قبل از همه‌گیری رسیده است. از آنجایی که کار ترکیبی به یک امر عادی تبدیل می‌شود، سازمان‌ها خواستار امنیت شبکه با کارایی بالا بدون افزایش هزینه هستند.

برای پاسخگویی بهتر به نیازهای مشتریان، سیسکو در حال معرفی جدیدترین افزونه «Secure Firewall 3100 Series»، اولین فایروال‌هایی است که برای کارهای هیبریدی ساخته شده است. Secure Firewall 3105 گزینه‌های اندازه‌گیری دفاتر شعب را با قیمتی که برای سازمان‌های بیشتری قابل دسترسی است، گسترش می‌دهد. این کارمندان هیبریدی را با پشتیبانی از کاربران از راه دور بیشتر توانمند می‌کند و سرعت و عملکرد وی‌پی‌ان (VPN) را تا ۱۷ برابر افزایش می‌دهد.

اتصال ایمن
همانطور که منابع حیاتی به ابر منتقل می‌شوند، مشتریان نگران آسیب‌پذیری داده‌ها هستند. این چالش در حال افزایش است، زیرا احراز هویت در برنامه‌های ابری در سال جاری ۲۴ درصد افزایش یافته است. داده‌ها، نه فقط به دلیل خطرات مرتبط با عوامل تهدید مخرب، بلکه به دلیل مشکلات غیرعمدی ناشی از کاربران بی‌تجربه، باید محافظت شوند. بدین منظور، سیسکو راه‌حل «Umbrella» خود را بهبود بخشید، که پایه و اساس سرویس دسترسی ایمن سیسکو (SASE) با قابلیت‌های قوی‌تر منع از دست دادن داده‌ها (DLP) است و مدیریت را برای تیم‌های امنیتی آسان‌تر می‌کند.

شناسایی و پاسخ به تهدید
سیسکو با اتصال راه‌حل‌های امنیتی اختصاصی سیسکو و همچنین راه‌حل‌های شخص ثالث، جمع‌آوری و همبستگی داده‌های هشدار و تله‌متری مرتبط، ارائه بینش‌های عملی و ارائه قابلیت‌های پاسخ فوری، رویکرد منحصربه‌فردی را برای تشخیص و پاسخ تهدید گسترده (XDR) اتخاذ می‌کند. برای تیم‌هایی با راه‌حل‌های موجود «SIEM» یا «SOAR»، پلتفرم «SecureX» سیسکو می‌تواند بر این مزایا بنا شود و ارزش سریعی را به تیم‌های امنیتی بدون کالیبراسیون ارائه کند.

به گفته کارشناسان، سیسکو حامی راهبردی Black Hat MEA است. به عنوان بخشی از برنامه رویدادهای سیسکو در این کنفرانس، لوتار رِنر (Lothar Renner)، مدیر عامل امنیت سایبری سیسکو در خاورمیانه، اروپا و آفریقا، یک سخنرانی کلیدی در ۱۵ نوامبر در مورد ایجاد انعطاف‌پذیری امنیتی با اعتماد صفر ارائه خواهد کرد.
مرجع : سایبربان